• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarnemer waarschuwt voor valse geruchten over mogelijke lockdown in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 december 2023 13:41
in Suriname
Terras leeg

In Suriname circuleert het hardnekkige gerucht dat er in december 2023 opnieuw een lockdown zal plaatsvinden, maar analist Pinas wijst dit krachtig af.

Hij vertelt aan GFC Nieuws dat de verspreiding van deze valse informatie wordt toegeschreven aan een onverantwoordelijke bron op sociale media.

De waarnemer benadrukt de ernst van de situatie, aangezien hij door negen of tien mensen werd gebeld die de geruchten serieus namen.

“De lichtgelovigheid van mijn landgenoten is ten top, en het zegt veel over het ontwikkelingsniveau van velen en de gevaren van sociale media als het gaat om desinformatie. Een malloot hoeft maar wat te schrijven en men trapt er al in,” betreurt de criticus.

Pinas wijst op het groeiende probleem waarbij veel Surinamers het onderscheid niet meer kunnen maken tussen realiteit en onzin. Hij benadrukt de dringende noodzaak om het algemene ontwikkelingsniveau te verhogen en uit kritiek op het gebrek aan maatregelen van de overheid om deze intellectuele neergang tegen te gaan.

Ook het Center for Humane Technology heeft gewaarschuwd voor de gevaren van sociale media. Ze benadrukken de noodzaak om kritisch te zijn en informatie te verifiëren, om te voorkomen dat valse informatie zich verspreidt en onnodige paniek veroorzaakt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

weg naar nickerie oost west verbinding
Suriname

OWRO start met eerste werkzaamheden aan weg naar Nickerie, volledige rehabilitatie vereist USD 20 miljoen

landveld
Suriname

Suriname krijgt directe vluchtverbinding met Dominicaanse Republiek vanaf 16 april

weg naar nickerie oost west verbinding
Suriname

Burger slaat alarm over gevaarlijke staat Oost-Westverbinding: “Honderden voertuigen beschadigd”

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434604
Suriname

Suriname en Brazilië evalueren 50 jaar samenwerking tijdens technische missie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434601
Suriname

Overheid scherpt regulering aan voor gebruik van JinChan in goudsector

tsang
Suriname

Tsang gaat in op ontwateringsprojecten, meteorologische capaciteit en innovatieve plannen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws