• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Toename van Spaans en Portugees sprekende bewoners in Paramaribo- Noord

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 december 2023 20:00
in Lifestyle, Suriname
suriname paramaribo noord

In Tourtonne 5 en omstreken, in het noorden van Paramaribo, Suriname, heerst onder diverse bewoners het gevoel dat er een opmerkelijke stijging is van Spaans en Portugees sprekende nieuwkomers.

Hoewel er geen officiële statistieken beschikbaar zijn om deze bewering te staven, suggereert anekdotisch bewijs dat de gemeenschap inderdaad getuige is van een toename van buitenlandse bewoners.

Opmerkelijk is dat een plaatselijke winkelmedewerker aan GFC Nieuws heeft bevestigd dat hij ook heeft waargenomen dat voornamelijk buitenlandse vrouwen, afkomstig uit landen als Brazilië, Cuba, Venezuela en de Dominicaanse Republiek, frequent de supermarkt bezoeken.

Een Venezolaanse vrouw, die haar ervaringen eerder deelde met GFC, benadrukt dat Suriname voor haar een aangenamere woonomgeving biedt dan haar thuisland.

Ze beschreef het als veiliger en merkte op dat er hier bovendien meer perspectieven voor de toekomst zijn.

Hoewel er geen concrete gegevens zijn om deze observaties te bevestigen, bieden de persoonlijke ervaringen van bewoners en winkelmedewerkers een interessante inkijk in de vermeende diversificatie van de wijk Tourtonne 5 en omgeving.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

avd wandelmars
Lifestyle

Ondernemer wil Avond Vierdaagse verplaatsen naar Brokopondo

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

tigri guyana suriname grens
Suriname

Tigri-kwestie blijft gevoelig: Suriname vraagt voortzetting technisch overleg

gascilinder gasbom
Suriname

Ogane: Geen tekort aan gas

adhin
Suriname

Adhin grote favoriet voor presidentschap na wegvallen Santokhi

bouva
Suriname

Bouva: Suriname houdt vast aan controle Corantijnrivier, dialoog met Guyana loopt door

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws