• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi: Na alle offers is het tijd om terug te geven aan het volk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 november 2023 14:31
in Suriname
chan

Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen vandaag in het Surinaams parlement heeft president Chan Santokhi aangekondigd welke maatregelen de regering zal nemen om het vertrouwen van de samenleving te belonen en de bevolking te ondersteunen na de moeilijke tijden die zijn doorstaan.

Met ingang van 1 januari zal de belastingvrije grens worden verhoogd van SRD 7500 naar SRD 9000. Bovendien is de eerdere vrije grens van SRD 100 verhoogd naar SRD 400. Dit betekent dat alle personen die een inkomen onder SRD 9400 hebben, geen belasting meer hoeven te betalen. Deze maatregel geldt zowel voor ambtenaren als werknemers in de particuliere sector.

Landsdienaren en hun gelijkgestelden zullen een extra koopkrachtversterking van SRD 1000 ontvangen, bovenop de reeds toegekende SRD 2500.

Gepensioneerde ambtenaren zullen 70% van dit bedrag ontvangen. In december zullen landsdienaren een eenmalige uitkering van SRD 5000 ontvangen, waarvan SRD 4200 direct gestort wordt. De resterende SRD 800 zal gefaseerd in 2024 worden uitgekeerd.

Naast deze financiële stimulansen heeft de regering besloten om de BTW op nutsvoorzieningen en kookgas voor zes maanden op te schorten. Daarnaast wordt de SRD 1 government take voor een maand ingekort, waarbij de vrijgekomen middelen zullen worden gebruikt voor sociale projecten ten behoeve van de bevolking.

Dit pakket van maatregelen zal geldig zijn tot juni 2024, maar president Santokhi gelooft dat tegen die tijd de economie verder zal zijn hersteld, waardoor de regering in staat zal zijn meer te doen voor het volk.

In samenwerking met vakbonden zal de BTW worden geëvalueerd, en het tripartiet overleg zal worden voortgezet om een zo breed mogelijk draagvlak te creëren voor de BTW. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft reeds ingestemd met deze herziening en heeft een Caribisch instituut ingezet om het evaluatieproces te ondersteunen.

Met deze maatregelen wil de regering haar dankbaarheid tonen aan het volk voor hun steun in de moeilijke tijden en bijdragen aan een gezonde economische toekomst voor Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname-rivier-amazone-zonsondergang
Suriname

Suriname probeert grootschalig landbouwcontract in Amazonegebied te stoppen

water swm tanks
Suriname

Milieuactivist waarschuwt: drinkwaterbronnen in Para en Wanica in gevaar

cassaveplant
Suriname

Zorgen om voedselzekerheid door mogelijke cassaveziekte in Oost-Suriname

brand explosie
Suriname

Milieuactivisten: Illegale dieselproductie had tijdig gestopt moeten worden

schiphol vliegtuig boeing
Lifestyle

Waarom gaan vluchten naar Paramaribo vaak wel door bij slecht weer?

powisie
Nederland

Toeristen verbijsterd dat Surinaamse overheid klein stuk weg niet herstelt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws