• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zorgen over visumbeleid voor Nederland bij Surinamers bij eventuele winst van Wilders

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 november 2023 14:02
in Nederland, Suriname
Visum

In Suriname heerst er bezorgdheid onder burgers die regelmatig naar Nederland reizen, over het mogelijke visumbeleid indien Geert Wilders en zijn Partij voor de Vrijheid (PVV) aan de macht komen na de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november.

Deze zorgen worden gedeeld door Surinamers die Nederland bezoeken voor familiebezoek of vakantie, en niet met de intentie hebben om zich daar permanent te vestigen.

Een 58-jarige Surinaamse vrouw en haar echtgenoot uit Paramaribo, die frequent afreizen naar Nederland, uitten hun bezorgdheid in een gesprek met GFC Nieuws.

Zij vrezen dat als Wilders’ PVV de grootste partij wordt, dit zou kunnen leiden tot strengere visumvereisten en mogelijk zelfs tot een beperktere toegang voor Surinamers die een visum wensen voor Nederland.

“De gedachte dat de poorten naar Nederland steeds meer gesloten kunnen worden, ook voor ons Surinamers die alleen voor familiebezoek of vakantie gaan, baart ons grote zorgen,” zegt de vrouw.

Bekijk ook:

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lienenweg en Molenpad vanaf 28 juni

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Zij benadrukt dat het belangrijk is voor de Surinaamse gemeenschap om familiebanden in Nederland te kunnen onderhouden, en dat eventuele veranderingen in het visumbeleid een directe impact zouden hebben op deze culturele en familiebanden.

Deze zorgen onderstrepen de onzekerheid die heerst onder veel Surinamers over de toekomstige politieke richting van Nederland en de mogelijke gevolgen voor de bilaterale relaties tussen de twee landen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Van 't Hogerhyusstraat
Suriname

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lienenweg en Molenpad vanaf 28 juni

Oproep tot salarisverhoging en betere ondersteuning in onderwijs.
Suriname

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

De politie van Nieuw-Nickerie heeft een verdachte aangehouden die wordt gelinkt aan drie strafzaken, waaronder bedreiging en woninginbraak.
Suriname

Man(34) aangehouden voor diefstal, woninginbraak en bedreiging in Nickerie

Nieuw platform moet olie- en gasinkomsten vertalen naar duurzame ontwikkeling
Suriname

Nationaal Ontwikkelingsplatform moet koers uitzetten voor Suriname tot 2050

Tijdelijke leslokalen moeten onderwijs in Brokopondo waarborgen.
Suriname

Containers mogelijk tijdelijke oplossing voor schoolproblemen Brokopondo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws