• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Onvrede blijft heersen na teleurstellende resultaten vakbondsonderhandelingen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 november 2023 10:00 - Geüpdatet op 27 november 2023 05:55
in Suriname
actie protest dna 1

OPINIE – In weerwil van recente aankondigingen door vakbonden, blijft er aanzienlijke onvrede bestaan over de uitkomst van de onderhandelingen met de regering.

Ondanks de beweringen van de vakbondsleiders dat zij de belangen van de werkende klasse behartigen, is het duidelijk dat de stem van de achterban niet volledig is gehoord.

De handhaving van de btw-verhoging op brandstof van 10% naar 5% is een bron van grote teleurstelling. Dit zal een aanzienlijke impact hebben op de reeds zwaar belaste bevolking, met name op degenen die afhankelijk zijn van brandstof voor hun dagelijkse werkzaamheden.

De vermindering van SRD 1 per liter aan governmenttake is slechts een minimale verlichting en zal de lasten niet afdoende verminderen.

Hoewel het terugdraaien van de btw-tarieven op kookgas, elektriciteit en water positief klinkt, betreft het slechts een tijdelijke oplossing. Het herzien van de gehele btw-wet tegen januari 2024 is een langdurig proces, waardoor de bevolking nog geruime tijd zal worden geconfronteerd met hoge tarieven op essentiële diensten.

Het lijkt moeilijk te begrijpen waarom de vakbondsleiders oproepen het bereikte resultaat te aanvaarden. Het lijkt erop dat zij genoegen nemen met halfslachtige maatregelen die niet volledig tegemoetkomen aan de werkelijke behoeften van de werkende klasse. Verdere onderhandelingen zijn noodzakelijk om ervoor te zorgen dat de stemmen van de werknemers daadwerkelijk gehoord worden.

Het is duidelijk dat de regering vasthoudt aan haar standpunt en de extra inkomsten als noodzakelijk beschouwt. Echter, het verhogen van het besteedbaar inkomen voor ambtenaren en particulieren mag niet ten koste gaan van de reeds zwaar belaste bevolking.

De beloften van koopkrachtversterking voor ambtenaren zijn positief, maar de onduidelijkheid rondom het resterende bedrag van SRD 800 wekt argwaan. Het is van essentieel belang dat deze beloften worden nagekomen en dat werknemers krijgen waar ze recht op hebben.

Het huidige resultaat is ontoereikend, en er moet meer worden gedaan om een rechtvaardiger en evenwichtiger systeem te bereiken.

Radjen Autar
De Nieuwe Leeuw

ShareTweetSendSend

Meer berichten

slm surinam airways en armaketo amb belgie
Suriname

Surinam Airways en ambassade Brussel kijken naar kansen voor internationaal netwerk

offshore olie
Suriname

Overheid bereidt trainingen voor binnenlandse gemeenschappen voor olie- en gassector

benzine diesel
Suriname

DNL waarschuwt voor gevolgen stijgende dieselprijs: Koopkracht en economie onder druk

rokstoelen voor ouderen project
Gezondheid

Nederlandse stichting schenkt zorgcontainer aan instellingen voor ouderen

leiding rk choennie rusland
Suriname

Bisdom Paramaribo bespreekt knelpunten met vicepresident Rusland

murals jci
Suriname

Educatief project brengt lezen tot leven op scholen in Meerzorg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws