• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Su Aid zet zich dit jaar in voor vroeggeboren baby’s

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 oktober 2023 17:16
in Nieuws, Suriname
Su-Aid-02

Op de kinderafdeling van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) in Suriname heeft de Stichting Su Aid, op donderdag 26 oktober een persconferentie gehouden inzake de inzamelingsactiviteiten voor de Neonatale Intensive Care Unit ofwel NICU-afdeling.

Op deze afdeling van wordt de focus primair gericht op de zorg voor vroeggeboren baby’s in Suriname.

Tijdens deze persconferentie hebben de vertegenwoordigers van het ziekenhuis aangegeven welke voorzieningen zij ontberen om de instelling draaiende te houden.

Fauzia Poese, lid van het directieteam van het AZP, geeft aan dat de NICU-afdeling de enige is in het heel land, welke de nodige zorg biedt aan vroeggeboren baby’s.

Zij stelt het dan ook op prijs dat Su Aid middels deze inzamelingsactie een bijdrage wil leveren om deze zorg te blijven continueren.

Kinderarts-Neonatoloog in het AZP, Safir Liesdek is bezorgd omdat de afdeling al geruime tijd kampt met weinig tot geen middelen om deze vroeg geborenen te redden.

Volgens hem verdienen zij ook een tweede kans in het leven. Hij benadrukt dat het elke dag een grote uitdaging voor de artsen is om de levens te redden van de neonaten.

De vertegenwoordigers van het ziekenhuis zijn blij met het initiatief van de stichting. Er is namelijk een lijst aan middelen die de afdeling nodig heeft, maar als prioriteit noemt kinderarts Liesdek echo-, gehoor- en beademingsapparaten op.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

“Door een sms te sturen naar het verkort nummer ‘1919’, kan men een bijdrage leveren”, aldus Su Aid-voorzitter Giwani Zeggen. Op deze manier kan men een bijdrage leveren van SRD 15,- per sms.

De inzamelingsactie gaat op maandag 30 oktober van start. Voorzitter Zeggen geeft aan dat er daarna nog een aantal activiteiten zal volgen.

Volgens hem is het belangrijk dat de gemeenschap ziet en begrijpt hoe belangrijk de NICU is. “Er zullen daarom live programma’s vanuit de afdeling vertoond worden om kennis te maken met deze bijzondere afdeling”, zegt hij.

Hij drukt eenieder op het hart om op welke wijze dan ook dit initiatief te ondersteunen, zodat de afdeling weer optimaal kan functioneren. De stichting wil met de inzamelingsactie ten minste 140.000 euro ophalen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws