• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname is zo duur dat zelfs de Fransen niet meer op bezoek komen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 oktober 2023 06:05 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 12:54
in Lifestyle, Suriname
Suriname korjalen

GFC NIEUWSREDACTIE- Dat de Fransen uit het oostelijk buurland Frans-Guyana Suriname niet meer bezoeken is te wijten aan de hoge prijzen in het land.

Dat vertelt een winkeleigenaar aan Jennifer Atmo van GFC Nieuws.

De ondernemer herinnert zich de tijden onder de regeringen Venetiaan en Bouterse dat Fransen vaker de grens over staken om inkopen te doen in Suriname.

De volgens hem gunstigere prijzen en unieke producten trokken vele Fransen naar Surinaamse markten en winkels.

Echter, de inflatie en economische instabiliteit hebben de prijzen doen stijgen, waardoor het prijsvoordeel voor de Fransen is verdwenen. “Nu is het zeldzaam om een auto met een Frans kenteken te zien rondrijden in Paramaribo,” zegt de eigenaar.

“Naast de economische factoren, speelt ook de toename van criminaliteit een rol in de afname van Franse bezoekers,” weet hij zeker.

De winkeleigenaar vertelt ook minder westerburen te zien in Suriname. “Brits-Guyana doet het nu erg goed in vergelijking met vroeger. Zij komen nu ook minder deze kant op,” zegt hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Andre Misiekaba
Suriname

Onderzoek bij SZF loopt, minister wijst beschuldigingen van persoonlijke belangenverstrengeling resoluut af

vijent marvin blinde vrouw
Suriname

Menselijke aandacht centraal bij bezoek districtscommissaris aan blinde senioren

gezondheidscentrum wonoredjo
Suriname

Modernisering regionale gezondheidszorg met steun van IDB en PAHO

binnenland suriname
Suriname

Suriname werkt aan Responsible Mining Strategy voor kleinschalige goudwinning

Appels
Nederland

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

arts dokter ziekenhuis specialist
Gezondheid

Mannen in Paramaribo pleiten voor modernere operatiemethoden bij prostaatproblemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws