• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering hoopt op schuldherschikking met China

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 oktober 2023 16:06 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:22
in Nieuws, Suriname
Schuldsanering herschikking schuld

GFC NIEUWSREDACTIE – Tijdens de regeringspersconferentie van 3 oktober werden vragen gesteld over de stand van zaken met betrekking tot de schuldherschikking met China.

Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking gaf aan dat het gaat om een grote schuld en dat dit een van de redenen is waarom het zo lang duurt.

Hij deelde mee dat de regering verschillende overlegmomenten heeft gehad met de schuldeisers en dat er verschillende crediteuren zijn.

De bewindsman verduidelijkte dat deze schuldherschikking niet onder het “common framework” valt, waardoor Suriname niet in aanmerking komt voor herschikking via de Paris Club.

Ramdin gaf aan dat de realiteit is dat China groter is en dat er dus verschillende fasen van bestudering, analyse en goedkeuring doorlopen moeten worden.

“Wij kunnen snel tussen directeur en minister afstemmen maar bij hen zitten er verspillende lagen. Landen hebben daarnaast tradities van onderhandelen. Dat is een keuze die we moeten respecteren”, aldus de minister. Hij stelt verder dat Suriname ook niet het enige land is waarmee China moet onderhandelen.

Ramdin geeft aan desondanks hoopvol te zijn omdat er tijdens de recente gesprekken vooruitgang is geboekt in essentiële elementen. Indien partijen tot een overeenstemming komen zal dit een positief effect hebben op de begroting.

Mis dit niet:

Braziliaan aangehouden met twee vuurwapens bij controlepost Klaaskreek

Huurwoning in Lelydorp volledig verwoest door uitslaande brand

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

Braziliaan aangehouden met twee vuurwapens bij controlepost Klaaskreek

Woning volledig verwoest door brand aan Sastrodisomoweg
Suriname

Huurwoning in Lelydorp volledig verwoest door uitslaande brand

schiphol airport
Lifestyle

Surinamers kunnen bij Schipholcontrole opnieuw bewijs van geld, verblijf en terugreis moeten tonen

Luchthaven moet uitgroeien tot motor voor bredere gebiedsontwikkeling.
Suriname

Luchthavenbeheer presenteert ambitieus city development-plan voor JAP Airport

Twee uur verschil tussen twee ernstige ongevallen op Afobakaweg.
Suriname

Acht gewonden bij twee verkeersongevallen op Afobakaweg

IDO leidt twintig militairen op tot groepscommandant
Suriname

IDO-commandant: ‘Leiderschap vraagt om moed, verantwoordelijkheid en voorbeeldgedrag’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws