• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Behandeling Grondwet en Kiesregeling aangevangen in DNA

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 oktober 2023 04:16 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:23
in Nieuws, Suriname
stemmen politiek

GFC NIEUWSREDACTIE – De Nationale Assemblee (DNA) in Suriname en de regering gaan discussiëren over de wijziging van de grondwet en de kiesregeling.

De wetten zijn maandag 2 oktober op agenda geplaatst van de openbare plenaire vergadering. Het unieke hieraan is dat de wetsvoorstellen worden gedragen door alle politieke partijen vertegenwoordigd in het parlement.

Beide initiatief voorstellen zijn ingediend op 21 augustus door Asiskumar Gajadien, Rabindre Parmessar, Obed Kanape, Gregory Rusland en Ronny Asabina.

Voordat de leden van de commissie van rapporteurs hun betoog hebben gehouden, heeft parlementsvoorzitter Marinus Bee het parlement opgeroepen een positieve bijdrage te leveren.

“Suriname kijkt naar ons, we hebben de eerst zware horde overleeft om samen te komen na zoveel voorstellen en schrijven van buiten parlementaire organisaties. We hebben die twijfel die er bestond in de samenleving weggenomen door te komen met voorstellen die breed worden gedragen door alle fracties”, sprak Bee de zaal toe.

Ook de fractieleider van de VHP, Gajadien praat over een historisch moment, dat na bijkans acht verkiezingen de fractieleiders bijeen zijn gekomen om gezamenlijk een initiatiefvoorstel in te dienen.

Een ding wat al de fracties volgens NDP-fractieleider, Parmessar gemeen hadden was het besef dat er gauw, maar ook praktisch wat moest gaan gebeuren. Hij memoreert dat behalve de positieve bijdrage van organisaties, ook het parlement een positieve bijdrage heeft geleverd met het organiseren van de Academische Week eerder dit jaar in april.

ep-fractieleider, Asabina gaf tijdens zijn spreekbeurt eer aan de jurist, Serena Muntslag-Essed voor de durf die ze heeft opgebracht om het Constitutioneel Hof te vragen, de kiesregeling te toetsen.

Ook de ABOP-fractieleider memoreerde de jurist en alle andere met wie ze samen heeft gewerkt aan het initiatief. “De weg naar dit moment is en kenmerkend en we moeten te allen tijde de democratie de ruimte geven. We moeten als Surinamer samen kunnen komen om de verandering te brengen die het best voor ons is. Ik hoop dat we tijdens de discussie open en positief kunnen zijn”, zegt Kanape.

Volgens NPS-fractieleider Rusland leek het in eerste instantie een moeilijke opgave om aan de 34 stemmen te komen voor het wijzigen van de wetten. Hij hoopt dat de discussies die de komende dagen gevoerd zullen worden bij de behandeling van de wetten ertoe zullen leiden dat partijen in harmonie kunnen komen tot een gemeen.

De behandeling van de wetten wordt op 3 oktober voortgezet.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

surinaams parlement dna
Suriname

Oud-parlementariër Misiekaba verdedigt initiatiefrecht volksvertegenwoordigers

atletencommissie taekwondo bond
Sport

Surinaamse Taekwondo Associatie voldoet aan IOC-norm met nieuwe Atletencommissie

President Jennifer Simons overhandigt de eerste Geologische Atlas van Staatsolie aan pionier en oud directeur Eddy Jharap op het Kabinet van de President.
Suriname

Geologische atlas Staatsolie overhandigd aan pionier Eddy Jharap bij 45 jaar bedrijf

tsang
Suriname

Minister Tsang: Niets bereidde ons voor op de staat van OWRO

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws