• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

2023 bijzonder jaar voor Suriname en China

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 september 2023 16:29 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:25
in Nieuws, Suriname
20230511 BIBIS Bursalen China 01 suriname

GFC NIEUWSREDACTIE – Zowel Suriname als China spreken van een bijzonder jaar tijdens de viering van 74 jaar oprichting van de Volksrepubliek China.

Jia Jinyi, Chargé d’Affaires van China legde daarbij de nadruk op de soepele samenwerking tussen beide landen.

Ook president Chandrikapersad Santokhi heeft de aanwezigen bij deze gelegenheid toegesproken op 27 september in de Ballroom van Royal Torarica.

Het is volgens president Santokhi een bijzonder jaar voor zowel Suriname als China met name van wege het jubileum jaar van 170 jaar Chinese Immigratie.

In dezelfde geest zegt zaakgelastigde Jia Jinyi dat het jaar 2023 het begin markeert van de alomvattende implementatie van de geest van het twintigste Nationale Congres van de Communistische Partij van China, het 45e jaar van de hervorming en openstelling van China, en de 10e jaar van het Belt and Road-initiatief.

Bekijk ook:

Commewijne krijgt strategische logistieke basis voor olie- en gasindustrie

TotalEnergies presenteert technologische innovaties tijdens SEOGS 2026

“Dit jaar zijn de economische en handelsuitwisselingen tussen China en Suriname frequenter geworden en verloopt de praktische samenwerking soepel”, aldus de Chinese afgezant.

Een aantal praktische samenwerkingsprojecten vordert gestaag. China heeft Suriname via verschillende programma’s meer dan tien studiebeurzen verstrekt. Het gaat onder andere om overheids-, zaken-, defensie- en politiebeurzen.

Daarnaast hebben dit jaar al bijna tweehonderd Surinaamse functionarissen deelgenomen aan shortterm trainingsprogramma’s in China.

Santokhi deelt mee dat het een streven is op verschillende gebieden samen te werken met China op basis van het Nationaal Ontwikkelingsplan 2022-2026.

“Steunend op ons strategisch coöperatief partnerschap en onze langdurige vriendschapsband heeft onze regering er vertrouwen in dat onze landen binnenkort tot een wederzijds overeengekomen schuldherstructureringsovereenkomst zullen komen”, aldus het staatshoofd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Comport verwacht eerste fase offshore shore base eind 2026 operationeel
Suriname

Commewijne krijgt strategische logistieke basis voor olie- en gasindustrie

Nieuwe technologieën moeten emissies en risico’s bij GranMorgu beperken.
Suriname

TotalEnergies presenteert technologische innovaties tijdens SEOGS 2026

Kredietverlening en spaargelden groeien fors bij DSB.
Suriname

DSB boekt recordwinst van bijna SRD 789 miljoen en zet koers naar verdere digitalisering

Controverse rond kaart van betwist gebied tijdens energieconferentie.
Suriname

Guyana kondigt diplomatiek protest aan na kaartincident tijdens SEOGS 2026

Suriname bereidt zich voor op eerste olie met strategische routekaart
Suriname

President Simons ziet offshore olie als katalysator voor nationale ontwikkeling

Olieproject GranMorgu moet economische transformatie versnellen
Suriname

GranMorgu domineert agenda van SEOGS 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws