• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Diepe ontevredenheid president Santokhi over huidige aanpak veiligheid en criminaliteit in het land

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 september 2023 14:06 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:25
in Nieuws, Suriname
chan santokhi 2

GFC NIEUWSREDACTIE – In een krachtige en ondubbelzinnige verklaring heeft president Chandrikapersad Santokhi van de Republiek Suriname zijn diepe ontevredenheid geuit over de huidige aanpak van veiligheidskwesties die de samenleving raken.

Hij benadrukte dit standpunt in een interview met journalisten: “Neen. Ik ben niet tevreden. Ik heb de korpsleiding laten komen. Ik heb de minister van Justitie en Politie laten komen. En heb ze ook gezegd, ik ben niet tevreden.”

De president liet weten dat deze ontmoeting heeft geleid tot het opzetten van een reeks operaties en het implementeren van roadblocks als onderdeel van een bredere strategie om de veiligheid van de samenleving te waarborgen.

Desondanks uitte hij zijn diepe bezorgdheid over bepaalde groepen binnen de samenleving die de gemeenschap bedreigen met ernstige berovingen en misdaden. Hij benadrukte de noodzaak om deze groepen uit de samenleving te verwijderen, waarbij hij aandrong op een gerichte, dadergerichte opsporing als eerste stap.

Een ander cruciaal aspect dat de president aanhaalde, is de kwestie van georganiseerde criminaliteit. Hij onderstreepte dat dit een gezamenlijke aanpak vereist, niet alleen op nationaal niveau maar ook in samenwerking met de internationale gemeenschap.

Bekijk ook:

Liopy lanceert talentplatform voor groeiende Surinaamse economie

Commewijne krijgt strategische logistieke basis voor olie- en gasindustrie

In dit opzicht benadrukte hij dat Suriname al een overeenkomst heeft getekend met landen als de Verenigde Staten van Amerika, Guyana, Frankrijk en Brazilië om gezamenlijk op te treden tegen de illegale vliegtuigen die op Surinaams grondgebied landen. Dit vraagt om de inzet van helikopters en vliegtuigen uit het buitenland ter ondersteuning.

Ondanks de uitdagingen met betrekking tot beperkte middelen en materieel, verklaarde de president dat de minister van Financiën de opdracht heeft gekregen om een openbare inschrijving voor te bereiden voor de aanschaf van voertuigen en andere benodigdheden.

Hij benadrukte dat een aanzienlijk deel van het toegewezen budget van het ministerie van Financiën, namelijk 70 procent, specifiek zal worden besteed aan Justitie en Politie om de veiligheid te verbeteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Platform met 2.500 professionals moet Suriname voorbereiden op groeifase.
Suriname

Liopy lanceert talentplatform voor groeiende Surinaamse economie

Comport verwacht eerste fase offshore shore base eind 2026 operationeel
Suriname

Commewijne krijgt strategische logistieke basis voor olie- en gasindustrie

Nieuwe technologieën moeten emissies en risico’s bij GranMorgu beperken.
Suriname

TotalEnergies presenteert technologische innovaties tijdens SEOGS 2026

Kredietverlening en spaargelden groeien fors bij DSB.
Suriname

DSB boekt recordwinst van bijna SRD 789 miljoen en zet koers naar verdere digitalisering

Controverse rond kaart van betwist gebied tijdens energieconferentie.
Suriname

Guyana kondigt diplomatiek protest aan na kaartincident tijdens SEOGS 2026

Suriname bereidt zich voor op eerste olie met strategische routekaart
Suriname

President Simons ziet offshore olie als katalysator voor nationale ontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws