• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaams-Nederlandse miljonair: rijke mensen helemaal niet zo gelukkig als wij denken

P. Peterson door P. Peterson
9 augustus 2023 03:00
in Lifestyle
zakenman stress schulden problemen verdriet depressief

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Tijdens een zakenbespreking in Den Haag heeft een succesvolle Nederlands-Surinaamse ondernemer die woont in de Randstad uitspraken gedaan over geld, sociale contacten en geluk.

Hij betoogde dat rijke mensen niet per se gelukkiger zijn dan anderen, en haalde onderzoeken aan om zijn standpunt te staven.

 “Zelfs een financieel armer persoon, met goede sociale contacten en een gezonde levenshouding, kan hetzelfde niveau van geluk bereiken als een welvarend iemand uit de middenklasse.”

Volgens Alain de Botton in zijn boek ‘Status Anxiety’, is sociale status – het respect en de bewondering van personen rondom ons – belangrijker voor welzijn dan financiële status.

De miljonair, zelf in de vijftig qua leeftijd, benadrukt dat mensen niet plotseling gelukkiger worden door geld alleen.

Van de zakenman is nota bene bekend dat hij meerdere goed lopende bedrijven in Nederland heeft opgezet.

De Suri-Ned haalde een onderzoek aan waarin staat dat een vriend regelmatig zien of getrouwd zijn evenveel bijdraagt aan het geluk van iemand als een inkomen van $100.000 per jaar.

In contrast hiermee suggereert andere studie dat een verhoging van inkomen vaak geen blijvend effect heeft op geluk, omdat mensen zich meestal aanpassen aan hun financiële situatie.

“Ook bij mezelf en in mijn sociale kring merk ik dat immateriële zaken zoals familie, gezondheid en huwelijk vaak evenveel vreugde kunnen brengen dan een inkomensstijging,” vertelt de zakenman tot slot.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig vliegen reizen baggage
Lifestyle

Vliegen naar Suriname in 2026: zijn zomertickets duurder geworden?

surinaams paspoort
Lifestyle

Surinamers kunnen visumvrij reizen naar een van de rijkste landen ter wereld

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

schiphol airport
Lifestyle

Vlieg je naar Suriname? Door een storing op Schiphol halen je koffers Zanderij mogelijk niet

ministerie sociale zaken
Lifestyle

Pinas ziet graag dat alle ministeries dit jaar feesten annuleren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws