• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers hoeven niet altijd naar Nederland want België is mogelijk beter alternatief

P. Peterson door P. Peterson
31 juli 2023 03:51 - Geüpdatet op 15 oktober 2023 01:56
in Lifestyle
belgie grens scaled

GFC LIFESTYLEREDACTIE- De gedachte dat Nederland de enige verhuisoptie is voor Surinamers is niet correct. België is namelijk ook een prima land om in te vertoeven, met soms prettigere leefomstandigheden dan Holland.

Dat beweert althans een groep lezers van GFC Lifestyle op Facebook.

“Vanwege de banden tussen Nederland en Suriname begrijp ik wel dat de meesten van ons niet naar België komen, maar het leven hier is echt niet verkeerd. Er is meer leefruimte,” schrijft in een Vlaanderen wonende Surinamer.

De deelnemers aan de discussie voegden toe dat België veel van de kenmerken heeft die Surinamers gewend zijn, zoals meer ruimte en groen.

“Het is niet zo volgebouwd als Nederland, er is meer ademruimte,” luidt een reactie.

Er is ook lof voor de gastvrijheid van de Vlaamse bevolking. “Mensen hier zijn oprecht vriendelijk en respectvol, zoals men in Suriname vroeger was.”

Daarnaast wordt België als een betaalbaar alternatief gezien. De kosten van huisvesting zijn er gemiddeld lager dan in Nederland.

Het feit dat Vlaanderen dicht bij Nederland ligt, is volgens de reageerders ook een groot pluspunt.

Dit biedt Surinamers de mogelijkheid om gemakkelijk hun familie en vrienden in Nederland te bezoeken, of zelfs om voor werk te pendelen.

“We moeten breder kijken dan alleen Nederland. Vlaanderen heeft veel te bieden en verdient zeker onze aandacht,” wordt benadrukt.

ShareTweetSend

Meer berichten

nederland winter
Lifestyle

Wintertijd in Nederland begonnen: Surinamers raken in de war met bellen en afspraken

Roken nee niet roken
Gezondheid

Geor Hering: de stoere jongens en meisjes zijn degenen die nee zeggen tegen roken en drinken

Stop geweld
Lifestyle

Jaloezie om korte rok loopt uit op geweld in Paramaribo, vrouw geslagen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws