• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sinds ik naar Suriname terugkeerde ben ik alleen maar eenzamer geworden, zegt remigrant

P. Peterson door P. Peterson
30 juli 2023 04:03
in Lifestyle
klm schiphol airport nederland

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een dame van middelbare leeftijd die jarenlang in Nederland woonde en werkte, vertelt eenzamer te zijn geworden na haar terugkeer in Suriname.

Hoewel ze haar jeugd heeft doorgebracht in Suriname, spreekt zij over een groot contrast tussen de gemeenschap die ze zich herinnerde en de samenleving die ze nu ervaart.

“Het lijkt wel alsof mensen zich minder in elkaar willen verdiepen. Niemand heeft meer tijd voor elkaar,” bevestigt de remigrant tegenover GFC Lifestyle.

Volgens haar waarnemingen is de bevolking hun spontaniteit kwijtgeraakt, die nu plaats heeft gemaakt voor een meer gereserveerde houding.

“Familie komt ook nauwelijks meer op bezoek. Ze lijken het allemaal druk te hebben met hun mobiele telefoon in plaats van gezellig kletsen,” beklaagt de dame.

Bekijk ook:

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Ze benadrukt dat ze niet de enige is die zich zo voelt.

“Ik merk een soortgelijke ontevredenheid bij anderen in mijn omgeving. Het lijkt erop dat Suriname een minder betrokken maatschappij is geworden. Sociaal gezien had ik het in Nederland beter,” uit ze haar spijt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Terwijl airco in Suriname en Amerika een basisbehoefte is, geldt het in Europa als een milieubelastende luxe.
Lifestyle

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Geïmporteerde producten uit Nederland, de Verenigde Staten en andere landen zijn in Suriname vaak veel duurder. Beeld: Supermarkt ter illustratie.
Lifestyle

Wonen in Suriname vooralsnog goedkoper dan in Nederland

Vaders worden zondag verwend
Lifestyle

Paul Somohardjo nodigt heel Suriname uit voor Vaderdagviering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws