• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Afrika heeft Suriname niet veel meer te bieden dan vriendschap

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 juli 2023 18:00 - Geüpdatet op 27 december 2023 04:15
in Opinie
afrika safari giraffe

OPINIE- De Surinaams vicepresident Ronnie Brunswijk heeft zijn voorkeur uitgesproken voor het versterken van de vriendschapsbanden met Afrikaanse landen.

Op het eerste gezicht is dit een bewonderenswaardige stap, een die we als Surinaamse gemeenschap moeten toejuichen, rekening houdend met de gedeelde historische en culturele banden.

Toch is het van essentieel belang dat we deze toenadering benaderen met een realistische visie, vooral als het gaat om economische voordelen.

Ondanks de opkomende economische giganten op het Afrikaanse continent, blijven veel landen kampen met economische uitdagingen en zijn ze zelf op zoek naar financiële hulp van welvarender naties.

Dus, terwijl we de bruggen van vriendschap en samenwerking met Afrikaanse landen bouwen, moeten we de realiteit van hun economische positie erkennen.

Het is van cruciaal belang om pragmatisch te blijven, om zowel onrealistische verwachtingen te vermijden als een onderling voordelige relatie op te bouwen.

Kortom, de relatie tussen Suriname en Afrikaanse landen kan vruchtbaar en lonend zijn, maar het is essentieel om een balans te vinden tussen optimisme en realistische verwachtingen.

R. Pinas

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voorrang verkeer regel straat
Column

Surinaamse wegen te gevaarlijk voor fietsers en bromfietsers zonder verlichting

berm put afvoer
Column

Surinaamse slag zichtbaar in bijna elke berm en straatput

rusland
Opinie

De schaamteloosheid van de NPS, vicepresident Rusland die opschept over zijn rijkdom

koken kok eten restaurant buffet
Column

Het geheim van de grote pot: Wat de gast in een Surinaams restaurant niet ziet

Rechtszaak rechter
Opinie

Masterclass rechtsgeschiedenis voor NDP’ers: blijf uit het strafproces

President Desi Bouterse-minister Gillmore Hoefdraad
Opinie

NDP’ers, Bouterse en Hoefdraad: een plotselinge ‘ontdekking’ van rechterlijke onafhankelijkheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws