• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse familie dankbaar voor leven in Nederland: ‘Gelukkig kozen wij niet voor Amerika’

P. Peterson door P. Peterson
7 juli 2023 11:36
in Lifestyle
eten gezin familie

GFC LIFESTYLEDACTIE- Een Surinaams gezin dat kon kiezen tussen een nieuw leven in de Verenigde Staten van Amerika en Nederland, zegt enorm blij te zijn met hun keuze voor het Europese land.

“Nu we de huidige situatie in de VS zien, zijn we heel blij dat we toentertijd voor Nederland hebben gekozen,” zei de vader tegenover een redacteur van GFC Lifestyle in Den Haag.

De man, die in de Randstad actief is als ondernemer, vertelde tijdens een evenement voor zakenlui dat de hoge misdaadcijfers in Amerika hem verbijsteren.

“Volgens de laatste statistieken heeft de VS een van de hoogste misdaadcijfers onder ontwikkelde landen. In veel steden kan je niet eens normaal over straat en ben je zowat verplicht om in een peperdure wijk te wonen wil jij en je gezin normaal leven,” weet hij zeker.

Daarnaast maakte de familie zich zorgen over de ‘torenhoge kosten’ van de gezondheidszorg in het Noord-Amerikaanse land.

“Het Nederlands zorgstelsel is zeker niet perfect. Maar een ambulanceritje naar het hospitaal zal je financieel niet de afgrond in brengen, wat in de VS vaak wel zo is,” vulde hij aan.

De Surinaams-Nederlandse familie benadrukte ook hun zorgen over de rechtszekerheid in de VS.

Ze waren bezorgd over de ongelijke toepassing van de wet, met berichten over wetshandhavers met bedenkelijke gedragingen en gerechtelijke uitspraken waarbij achteraf bleek dat onschuldige personen, decennialang in de cel werden geplaatst.

Mis dit niet:

Powerbank van en naar Suriname: dit zijn de regels na incident met KLM vlucht

Niet alle Surinaamse ouderen die vóór hun 18e naar Nederland kwamen vallen buiten €5000 regeling

“Elk land heeft zijn uitdagingen, maar we zijn blij met de keuze die we hebben gemaakt. We zijn dankbaar voor de kansen die Nederland ons biedt”, zei de man des huizes tot slot.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

reizen koffer vliegtuig baggage passagier
Lifestyle

Powerbank van en naar Suriname: dit zijn de regels na incident met KLM vlucht

Zanderij vertrekhal
Lifestyle

Niet alle Surinaamse ouderen die vóór hun 18e naar Nederland kwamen vallen buiten €5000 regeling

Tientallen ontvangers wonen al in Suriname
Lifestyle

Voor 80 procent arbeidsongeschikt en naar Suriname: WIA kan blijven doorlopen

Toeristen vallen onder andere regels. Foto: American Airlines Boeing
Lifestyle

‘Naar Amerika emigreren kan opeens moeilijker worden voor Surinamers’

klm schiphol airport
Lifestyle

Surinaamse migrant kost Nederland tonnen euro’s, terwijl andere juist geld oplevert

Naar Nederland in oktober? Voor Surinamers kan de overgang groot zijn. Foto: Amsterdam
Lifestyle

Waarom Surinamers oktober mogelijk beter kunnen vermijden voor een vakantie in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws