• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Elke Nederlander weet dat ze hun schoenen moeten uittrekken als ze bij Surinamers in huis gaan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 juni 2023 16:00
in Lifestyle
schoenen

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Onlangs ontstond er een woordenwisseling tussen een Surinaamse Nederlander in Den Haag en bezorgers van een wasmachine die het apparaat in zijn huis moesten aansluiten.

De eigenaar van het pand wilde de medewerkers niet binnenlaten omdat zij in eerste instantie weigerden hun schoenen uit te trekken.

GFC Lifestyle vroeg aan de man waarom hij zich zo halsstarrig opstelde, immers het is geen gewoonte in het land om met blote voeten iemands huis te betreden.

De Suri- Hagenaar is van mening dat Den Haag intussen getransformeerd is naar een multiculturele samenleving en er onderling respect moet zijn tussen een ieder.

“Elke Nederlander weet zo zoetjes aan nu wel dat het bij de meeste Surinamers hier de gewoonte is om de schoenen uit te trekken wanneer je naar binnen wenst te gaan”.

“Er hoefde hierover dus geen ruzie te ontstaan. Het is mijn huis en pas ik ook mijn eigen regels toe. Het is gewoon smerig om met schoenen binnen te lopen. Er zit veel rotzooi onder de zolen”, legt hij uit.

Hij benadrukt dat wanneer hij op bezoek gaat naar autochtone Nederlanders, hij ook respect toont voor hun gewoonten.

ONDERKANT SCHOENEN INDERDAAD VOL ZIEKTEVERWEKKERS

Schoenen kunnen een verrassende hoeveelheid vuil en ziekteverwekkers verzamelen tijdens het lopen buiten, zegt een deskundige uit Amsterdam aan GFC.

Onder de gemiddelde zool kunnen zich bacteriën zoals E. coli en staphylococcus, schimmelsporen, allergenen, maar ook vuil, pesticiden en andere verontreinigende stoffen bevinden.

Zelfs ziekteverwekkers zoals het Norovirus en C. difficile kunnen op schoenen worden aangetroffen.

Hieruit blijkt volgens haar de noodzaak om de schoenen buiten of bij de ingang te laten om de verspreiding van deze ziekteverwekkers in huis te voorkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw werken horeca restaurant bediende
Lifestyle

Consumenten willen taalregels voor horeca na klachten over nieuw restaurant

KPS kookteam
Lifestyle

Politie Suriname sleept tweede plaats binnen bij kookwedstrijd

bejaard ouderen senior man vrouw oud
Lifestyle

Discotheek voor bejaarden in Suriname moet liefde en contact stimuleren

schoolmeubilair voor leerlingen brokopondo
Lifestyle

Eindsprint op school vraagt om begeleiding en begrip van ouders

Snelheidsmeter auto snelheid
Lifestyle

Hering pleit voor inbeslagname voertuigen van snelheidsduivels

vrouw gezicht
Lifestyle

Mooie huid belangrijk voor Surinamers van alle generaties

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws