• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Eenzaamheid onder Surinamers neemt ook in eigen land gruwelijke vormen aan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 mei 2023 18:00
in Lifestyle
Eenzaam vrouw

GFC LIFESTYLEREDACTIE – Niet alleen in Nederland, maar ook in Suriname wordt een toenemende mate van ernstige eenzaamheid onder Surinamers geconstateerd, zo blijkt uit een korte enquête van het VrouwenCollectief.

Het betreft voornamelijk oudere individuen die aangeven een gevoel van sterke eenzaamheid te ervaren. Een 79-jarige vrouw uit Paramaribo bevestigt aan GFC dat eenzaamheid ook in haar stad schrijnende vormen aanneemt.

Zij wijt dit aan de opkomst van sociale media.

“Mijn kinderen en kleinkinderen hebben nauwelijks tijd voor mij. Ze zijn sporadisch op bezoek. Weet u waaraan zij hun tijd besteden? Aan hun mobiele telefoon, kijkend naar inhoudsloze filmpjes, in plaats van een gezellig gesprek met mij te voeren op het balkon,” klaagt ze.

Ze is naar eigen zeggen niet de enige die zelden bezoek krijgt. “Ik zie hetzelfde bij anderen die ik ken. Suriname lijkt ook een ongezonde samenleving te worden. Voor velen is hun mobiele telefoon hun voornaamste metgezel,” stelt ze.

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Met WW-uitkering naar Suriname reizen kan financiële gevolgen hebben

Nederlandse ziektewetuitkering meenemen naar Suriname alsnog niet verboden

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een langer verblijf in Suriname kan gevolgen hebben voor een Nederlandse WW-uitkering. Foto: Schiphol, KLM-kist.
Lifestyle

Met WW-uitkering naar Suriname reizen kan financiële gevolgen hebben

Tijdelijke reis naar Suriname betekent niet automatisch einde van de Ziektewetuitkering.
Lifestyle

Nederlandse ziektewetuitkering meenemen naar Suriname alsnog niet verboden

Dikwijls komt er een grote rookpluim uit de uitlaat van wagens in Suriname. Foto: AI
Lifestyle

Dikke rook uit uitlaten blijft opvallend beeld op Surinaamse wegen

Een vliegticket naar Paramaribo wordt voor sommige reizigers een grote uitgave. Gespreid betalen kan soms een oplossing bieden. Foto: KLM-kisten op Schiphol Airport
Lifestyle

Steeds meer mogelijkheden om vliegticket naar Paramaribo in delen te betalen

Nederlandse arbeidsongeschiktheidsuitkering en werken in Suriname: waar ligt de grens tussen toegestaan werk en verborgen inkomsten?
Lifestyle

‘In Nederland medisch afgekeurd, maar in Suriname werken ze gewoon door’

klm vliegtuig schiphol
Lifestyle

‘Reis naar Suriname financieren met voorschot op bijstandsuitkering is mogelijk’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws