• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ex-premier Udenhout wordt met staatseer begraven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2023 15:50 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:40
in Nieuws
kaars 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse ex-premier, Wim Udenhout, wordt met staatseer begraven.

Zo heeft president Chandrikapersad Santokhi vandaag tijdens een persconferentie bekendgemaakt. Het staatshoofd, dat samen met vicepresident Ronnie Brunswijk inging op de verrichtingen van de regering in de afgelopen drie jaar, bleef bij deze gelegenheid stiltaan bij het heengaan van de gewezen minister-president op maandag 22 mei 2023.

President Santokhi memoreert premier Udenhout als een Surinamer die het land op verschillende niveaus met verschillende verantwoordelijkheden heeft gediend, en zowel nationaal als internationaal heeft uitgedragen. Het staatshoofd sprak zijn condoleances uit aan de nabestaanden en de natie. “We gaan hem met respect een laatste afscheid geven, met staatseer.”

Het condoleanceregister wordt vanaf vrijdag 26 mei op het presidentieel paleis opengesteld voor samenleving. “Als respect voor alles wat hij gedaan heeft voor land en volk”, verduidelijk Santokhi.

Premier Udenhout is regeringsadviseur geweest en Surinames ambassadeur in de Verenigde Staten van Amerika alsook bij de OAS.

Als ambassadeur bij de OAS is hij voorzitter geweest van de Permanente Raad, het hoogste dagelijks orgaan. In 1994 vertegenwoordigde ambassadeur Udenhout Suriname bij de beëdiging van Nelson Mandela tot president van Zuid-Afrika.

In 1995 werd hij benoemd tot ambassadeur voor Ghana en Zuid-Afrika, waarmee hij de eerste Surinaamse ambassadeur in Afrika werd.

Hij is voorzitter geweest van de Suriname Conservation Foundation. Premier Udenhout werd in 2010 benoemd tot drager van het Groot Lint in de Ere Orde van de Gele Ster.

Bekijk ook:

Ministerie treft tijdelijke regeling wegens storing VFS Global-visumwebsite

‘Volledige terugbetaling bijstandsuitkering bij verzwijgen woning of perceel in Suriname’

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Tijdelijke oplossing voor reizigers naar Suriname.
Suriname

Ministerie treft tijdelijke regeling wegens storing VFS Global-visumwebsite

Huis in Suriname? Dan kan je bijstand in gevaar zijn
Lifestyle

‘Volledige terugbetaling bijstandsuitkering bij verzwijgen woning of perceel in Suriname’

suriname
Suriname

Politie controleert 786 voertuigen in Paramaribo en deelt tientallen boetes uit

De 26 jarige Waterberg Vennetie alias Bondia is door het Quick Response Team aangehouden op verdenking van heling en opzetheling
Suriname

Voortvluchtige ‘Bondia’ opgepakt door Quick Response Team

Vertegenwoordigers van het ministerie van Financiën en Planning en de Amerikaanse Ambassade tijdens een werkoverleg in Paramaribo. Foto: CDS
Suriname

Suriname en VS willen samenwerking op financieel en economisch gebied verdiepen

Familiebezoek tussen Suriname en Nederland draait vaak niet alleen om geld, maar ook om tijd en verwachtingen. Foto: Schiphol airport
Lifestyle

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws