• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ex-premier Udenhout wordt met staatseer begraven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2023 15:50 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:40
in Nieuws
kaars 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse ex-premier, Wim Udenhout, wordt met staatseer begraven.

Zo heeft president Chandrikapersad Santokhi vandaag tijdens een persconferentie bekendgemaakt. Het staatshoofd, dat samen met vicepresident Ronnie Brunswijk inging op de verrichtingen van de regering in de afgelopen drie jaar, bleef bij deze gelegenheid stiltaan bij het heengaan van de gewezen minister-president op maandag 22 mei 2023.

President Santokhi memoreert premier Udenhout als een Surinamer die het land op verschillende niveaus met verschillende verantwoordelijkheden heeft gediend, en zowel nationaal als internationaal heeft uitgedragen. Het staatshoofd sprak zijn condoleances uit aan de nabestaanden en de natie. “We gaan hem met respect een laatste afscheid geven, met staatseer.”

Het condoleanceregister wordt vanaf vrijdag 26 mei op het presidentieel paleis opengesteld voor samenleving. “Als respect voor alles wat hij gedaan heeft voor land en volk”, verduidelijk Santokhi.

Premier Udenhout is regeringsadviseur geweest en Surinames ambassadeur in de Verenigde Staten van Amerika alsook bij de OAS.

Als ambassadeur bij de OAS is hij voorzitter geweest van de Permanente Raad, het hoogste dagelijks orgaan. In 1994 vertegenwoordigde ambassadeur Udenhout Suriname bij de beëdiging van Nelson Mandela tot president van Zuid-Afrika.

In 1995 werd hij benoemd tot ambassadeur voor Ghana en Zuid-Afrika, waarmee hij de eerste Surinaamse ambassadeur in Afrika werd.

Hij is voorzitter geweest van de Suriname Conservation Foundation. Premier Udenhout werd in 2010 benoemd tot drager van het Groot Lint in de Ere Orde van de Gele Ster.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld
Lifestyle

Ook met euro-inkomen voelen Nederlanders in Suriname de hoge prijzen

Amethietstraat Paramaribo
Lifestyle

KIVC vraagt aandacht voor risico’s van kinderen die zonder toezicht op straat spelen

waterkant vernieuwd purp
Lifestyle

Liefde in het openbaar zorgt voor woordenwisseling aan de Waterkant

dokter arts verpleegkundige ziekenhuis hospitaal
Gezondheid

Ziekenhuispoli’s in Suriname telefonisch nog altijd slecht bereikbaar

bronto somohardjo
Suriname

Weglopen in DNA voedt beeld van angst voor Somohardjo binnen VHP

Politie auto zwaailichten
Suriname

KPS wil rust en zorgvuldigheid na incident met waarschuwingsschot dat viraal gaat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws