• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Consumentenprijzen met 67% gestegen binnen een jaar

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 May 2023 04:08 - Geüpdatet op 26 October 2023 06:43
in Nieuws
supermarkt winkel boodschappen

GFC NIEUWSREDACTIE- Volgens voorlopige cijfers van de Stichting Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS) zijn de consumentenprijzen in Suriname op maandbasis (basis: april 2016 – juni 2016) in april 2023 t.o.v. maart 2023 gemiddeld met 5.9% gestegen.

Wordt april 2023 met april 2022 vergeleken, dan zijn de consumenten prijzen gemiddeld met 65.7% gestegen.

Het betreft de prijzen opgenomen van 3 april 2023 t/m 28 april 2023.

De consumentenprijsindex (CPI) is een maat voor de gemiddelde verandering in de prijs van een naar kwaliteit en kwantiteit vast pakket aan goederen en diensten bestemd voor consumptieve doeleinden.

De CPI wordt vaak “index voor de kosten van levensonderhoud” (COL) genoemd, maar dat is niet geheel juist aangezien in een COL substituties onder meer als gevolg van veranderingen in relatieve prijzen en in smaak WEL en in CPI NIET worden meegenomen.

Er zitten 316 items in Suriname’s CPI pakket en prijsopnames worden verricht in Paramaribo & Wanica (bij circa 170 meetpunten), Nickerie inclusief Wageningen (bij circa 115 meetpunten), Coronie & Saramacca (bij circa 105 meetpunten), Commewijne (bij circa 120 meetpunten) en in Para (bij circa 120 meetpunten) bij een totaal van circa 630 meetpunten.

ShareTweetSend

Meer berichten

school uniform suriname lagere
Lifestyle

Jongen(7) in Paramaribo bepaalt zelf dat hij niet meer naar school gaat

Arrogant
Lifestyle

Patricia Wong fileert Surinamers die zich elite wanen door hoger salaris of functie

dna vergaderzaal
Suriname

Hervatting bouwwerkzaamheden DNA in voorbereiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws