• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Interne markt en SSB verzorgen EU-labeling training

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 maart 2023 09:53 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:18
in Nieuws
labeling 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het onderdirectoraat Interne markt van het ministerie Economische zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft in samenwerking met Standaarden Bureau (SSB) voor de tweede keer een “EU labeling and packaging requirement for CARIFORUM exporters” training verzorgd.

Het doel van de training is om de exporteurs en potentiële exporteurs bewust te maken van de verpakking en etikettering vereisten bij het exporteren naar de EU. De training is in de maand februari van start gegaan en was verdeeld over drie (3) dagen. Op 10 maart hebben vijftien participanten een certificaat van deelname ontvangen.

Tanwir Hassankhan, onderdirecteur Operations van de SSB, heeft een uiteenzetting gegeven over wat verpakking en etikettering inhoud en wat de procedure is om deze conform de standaarden te verwerken.

SSB heeft ten doel het scheppen van een adequate, gezonde standaarden infrastructuur door middel van het vaststellen, overnemen, ontwikkelen, onderhouden en het bevorderen van de toepassing en het gebruik van standaarden en technische voorschriften.

Minister Rishma Kuldipsingh van EZ gaf aan dat zij als ambtenaar op dit Ministerie reeds een onder zoek had gedaan naar wat nodig is om Surinaamse producten op de buitenlandse markt te plaatsen.

Verder heeft de minister aangegeven dat de ondernemers eerst in eigen land de verpakking en etikettering van producten moeten controleren en in orde maken voordat het geëxporteerd wordt.

Het afgelopen jaar heeft EZ reeds een exporteursbeurs georganiseerd waarbij ondernemers een platform werd aangeboden om hun producten en diensten voor de export meer bekendheid te geven.

Ook dit jaar zal dat platform worden geboden aan de ondernemers. De bewindsvrouw heeft benadrukt dat ondanks de concurrentie onderling, de ondernemers moeten klusteren om te kunnen exporteren.

Mis dit niet:

‘Reis naar Suriname financieren met voorschot op bijstandsuitkering is mogelijk’

23 Surinaamse aspirant-diplomaten vertrekken naar Beijing voor diplomatieke opleiding

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig schiphol
Lifestyle

‘Reis naar Suriname financieren met voorschot op bijstandsuitkering is mogelijk’

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

23 Surinaamse aspirant-diplomaten vertrekken naar Beijing voor diplomatieke opleiding

Ashwin Adhin, DNA-voorzitter.
Suriname

DNA-voorzitter Adhin verdedigt ingrijpen na omstreden uitspraak over vrouwelijke president

Twaalf studiebeurzen beschikbaar voor studenten Bedrijfskunde en Elektrotechniek
Suriname

Kersten en AdeKUS introduceren studiebeurs voor studenten Bedrijfskunde en Elektrotechniek

Volgens Nederlandse regels mogen ontvangers van een reguliere bijstandsuitkering maximaal 28 dagen per kalenderjaar in het buitenland verblijven, ook in Suriname. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

‘Maandenlang verblijven in Suriname met Nederlandse bijstandsuitkering is onmogelijk’

Investeringen in infrastructuur moeten basis vormen voor groei Suriname.
Suriname

Suriname bereidt wegennet voor op economische ontwikkelingen en olie- en gassector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws