• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

JusPol-minister installeert Monitoringsteam Veiligheid Ondernemers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 februari 2023 18:58 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:33
in Nieuws
juspol6feb2023iii 585x275 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (JusPol) van Suriname heeft vandaag het Monitoringsteam Veiligheid Ondernemers geïnstalleerd.

Dit team wordt voorgezeten door commissaris van politie Orlando Jacott en heeft onder andere als taak de criminaliteit binnen de samenleving aan te pakken. Zij moet zich vooral buigen over de veiligheid van Chinese ondernemers.

De groep bestaat uit vertegenwoordigers van Justitie en Politie, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), Vereniging Particuliere Beveiligingsbedrijven Suriname (VPBS), Suriname Chinese Business Alliance (SCBA), Suriname Chinese Youth Federation (SCYF) en enkele Chinese ondernemers.

Amoksi toonde zich ingenomen met de installatie van het team, dat volgens hem verantwoordelijke taken op zijn schouders krijgt. Hij twijfelt echter niet aan de kwaliteiten van de leden. De bewindsman merkt op dat er samengebundeld zal moeten worden om de criminaliteit tegen te gaan.

Het monitoringsteam wordt belast met het uitvoeren van door de justitieminister gegeven instructies in het kader van de veiligheid voor de gehele Surinaamse gemeenschap in het algemeen en de Chinese ondernemers in het bijzonder.

Tot deze instructies horen ook het monitoren van criminele activiteiten waarbij ondernemers slachtoffers zijn en het verzamelen, bijhouden en rapporteren van relevante data ten behoeve van de minister.

Voor een landelijke aanpak zullen personen opgeleid worden tot Buitengewoon Agent van Politie (BAVP). “We gaan reservisten opleiden om het korps te ondersteunen,” zegt commissaris Jacott. Hiertoe vindt er binnenkort een selectie plaats, waarna de opleiding van start zal gaan. Voor de monitoring in de diverse regio’s zal er een landelijke coördinator reservepolitie aangewezen worden.

SCBA-voorzitter Ma Xingrui is hoopvol gestemd. Hij geeft aan dat ondernemers zich weer veilig moeten voelen. Ma Xingrui is niet te spreken over de recente gevallen van berovingen en moord op ondernemers.

Volgens de voorzitter is betrokkenheid van deze groep in het geheel zeer belangrijk. “We zullen samen protocollen ontwikkelen voor ondernemers en voorlichting geven over criminaliteitspreventie.”

De teamleden zullen van gedachten wisselen over veiligheidsissues. Daarnaast komen er concrete voorstellen voor het opvoeren van de veiligheid in het algemeen en die van de Chinese gemeenschap in het bijzonder.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Fluiten in de avond blijft gevoelig onderwerp in Suriname

gascilinder gasbom
Suriname

Woede over tekort aan gascilinders barst los in Paramaribo

Minister Gopal opent 61ste AVD namens president Simons met thema over beweging en balans
Suriname

Minister Gopal opent 61ste AVD met thema over beweging en balans

centrale markt scaled
Suriname

Suriname lanceert geïntegreerd afvalbeheersysteem op markten in Paramaribo

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434508
Suriname

Onderwijscongres 2026 van start met focus op productiegericht onderwijs en nationale ontwikkeling

pokie anastacia cbb
Suriname

Directoraat Burgerzaken start infosessies voor ruim 900 medewerkers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws