• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Huidige sociaal-maatschappelijke en financieel-economische situatie baren NPS zorgen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 januari 2023 10:08 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:39
in Nieuws
NPS voorzitter Gregory Rusland

GFC NIEUWSREDACTIE- De sociaal-maatschappelijke en financieel-economische situatie waarin Suriname verkeert, baren de Nationale Partij Suriname (NPS) zorgen.

De moeizaam gerealiseerde groei en ontwikkeling die tot 2010 tot stand was gebracht, is door ondoordachte, populistische uitgaven en programma’s aan diggelen geslagen. De conclusie dat de IMF Suriname categoriseert als D7 land (één van de 7 landen met een hoge staatschuld) is zorgwekkend.

In het besef dat de situatie niet rooskleurig is, wil de groene partij handvaten bieden aan burgers om hun positie en condities enigszins te verbeteren. Dit vanuit van haar ontwikkelingsvisie waarin het uitgangspunt is dat een ieder zich volledig kan ontplooien en ontwikkelen mits aan hen de juiste incentives wordt aangereikt, zegt partijvoorzitter Gregory Rusland.

Hij verwijst naar het bekende Chinees spreekwoord van “Geef een man een vis en hij heeft eten voor een dag. Leer een man vissen en hij heeft eten voor heel zijn leven”.

In dit kader start de NPS wederom een serie openbare lezingen- en discussiecyclus om mensen tools aan te reiken over hoe zij zelfvoorzienend kunnen leven.

Rusland noemt als voorbeeld de komende discussieavond op 3 februari aanstaande om 19.00 uur met als onderwerp “Investeren in Suriname; de problemen en oplossingen”.

De inleider is Roy Rijger, terwijl Wilgo Bilkerdijk voorzitter van de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) en Sherida Mormon, directeur van de Vereniging Bedrijfsleven (VSB) zitting hebben in het panel.

De NPS-voorzitter meent dat het geven van pakketten om mensen uit hun sociale nood te helpen niet een langdurig proces mag zijn.

Ter voorkoming dat Suriname vervalt in een situatie waarin burgers continu hun hand moeten ophouden of waarbij de criminaliteit toeneemt is het noodzakelijk dat naast goed beleid individuen worden versterkt met kennis zodat zij weerbaar en redelijk onafhankelijk kunnen zijn.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

drone shot in het bos 1024x576
Suriname

Inheemse gemeenschappen versterken zelfbeschikking via datamonitoring

project gender
Suriname

Genderanalyse geeft stem aan vrouwen in kleinschalige mijnbouw Paamaka

oacps eu dna leden op reis
Suriname

Suriname actief vertegenwoordigd bij OACPS–EU Joint Caribbean Parliamentary Assembly

leerlingen rechters
Suriname

RD Simonsschool-leerlingen in gesprek met rechters tijdens “Meet the Judge”

politie hond
Nederland

Suriname kan veel leren van Nederland door inzet van politiehonden

Dirk Currie
Lifestyle

Oproep aan minister Currie om ontslag te overwegen bij ongepast gedrag van leerkrachten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws