• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President Santokhi feliciteert Kabinet Rutte IV

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 januari 2022 09:02
in Nieuws
santokhi en mark rutte

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi heeft premier Mark Rutte schriftelijk gefeliciteerd met diens beëdiging tot minister-president in het nieuwe Nederlandse kabinet.

Het Surinaamse staatshoofd wenst premier Rutte en Kabinet Rutte IV veel succes toe bij het realiseren van de doelen die zijn vastgelegd in het regeerakkoord.

Santokhi merkt op dat na geruime tijd van discussies en onderhandelingen, premier Rutte een team heeft kunnen samenstellen, waarvan voor het eerst in de Nederlandse politieke geschiedenis, de helft van de hooggeplaatste ministers vrouw is.

Verder spreekt de Surinaamse president de wens uit dat ook in de komende regeerperiode de banden met Suriname worden verstevigd alsook de vriendschappelijke relatie wordt bestendigd.

Santokhi memoreert in zijn felicitatie de ondersteuning van de Nederlandse regering op verschillende gebieden, waarvoor hij namens het Surinaamse kabinet zijn erkentelijkheid uitspreekt.

De Surinaamse regeringsleider kijkt ernaar uit om de relatie verder uit te bouwen naar andere terreinen, waaronder investeringen vanuit het Nederlandse bedrijfsleven.

“Ik vertrouw op de steun van Nederland bij de wederopbouw van Suriname, waarvoor we in 2022 flinke stappen gaan zetten. Zoals ik al zei tijdens mijn bezoek aan Nederland: Samenbouwen aan de toekomst!”

Santokhi kijkt in dit kader uit naar het bezoek van premier Rutte aan Suriname voor nader overleg alsmede kennismakings- en overlegmomenten met collega-ministers van Suriname.

Tot slot spreekt hij de allerbeste wensen van succes en voorspoed uit aan premier Rutte, het nieuw kabinet en het Nederlandse volk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

cbvs centrale bank suriname
Suriname

Centrale Bank waarschuwt voor aanhoudende druk op overheidsfinanciën

bellen telefoon
Lifestyle

Raakt het Surinaamse accent verloren na langere tijd in Nederland?

Alarm zwaailicht
Suriname

Politie waarschuwt tegen gebruik van rood-blauwe lichten op bromfietsen en e-bikes

svj vereniging van journalisten
Suriname

SVJ presenteert eerste accreditatiebadges voor beroepsjournalisten

kindertehuizen para
Suriname

Vier tehuizen in Para ontvangen ondersteuning via KVO-project

628279186 122257555094202744 294640114867092433 n
Gezondheid

Voedselveiligheid ernstig in gevaar: restaurant in Albina wederom gesloten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws