• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi feliciteert Kabinet Rutte IV

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 januari 2022 09:02
in Nieuws
santokhi en mark rutte

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi heeft premier Mark Rutte schriftelijk gefeliciteerd met diens beëdiging tot minister-president in het nieuwe Nederlandse kabinet.

Het Surinaamse staatshoofd wenst premier Rutte en Kabinet Rutte IV veel succes toe bij het realiseren van de doelen die zijn vastgelegd in het regeerakkoord.

Santokhi merkt op dat na geruime tijd van discussies en onderhandelingen, premier Rutte een team heeft kunnen samenstellen, waarvan voor het eerst in de Nederlandse politieke geschiedenis, de helft van de hooggeplaatste ministers vrouw is.

Verder spreekt de Surinaamse president de wens uit dat ook in de komende regeerperiode de banden met Suriname worden verstevigd alsook de vriendschappelijke relatie wordt bestendigd.

Santokhi memoreert in zijn felicitatie de ondersteuning van de Nederlandse regering op verschillende gebieden, waarvoor hij namens het Surinaamse kabinet zijn erkentelijkheid uitspreekt.

De Surinaamse regeringsleider kijkt ernaar uit om de relatie verder uit te bouwen naar andere terreinen, waaronder investeringen vanuit het Nederlandse bedrijfsleven.

“Ik vertrouw op de steun van Nederland bij de wederopbouw van Suriname, waarvoor we in 2022 flinke stappen gaan zetten. Zoals ik al zei tijdens mijn bezoek aan Nederland: Samenbouwen aan de toekomst!”

Santokhi kijkt in dit kader uit naar het bezoek van premier Rutte aan Suriname voor nader overleg alsmede kennismakings- en overlegmomenten met collega-ministers van Suriname.

Mis dit niet:

Tweede vrouw aangehouden voor verspreiding intieme video van ondernemer Rosco

‘Vijf jaar eerder naar Suriname terugkeren kan je bijna €200 AOW per maand kosten’

Tot slot spreekt hij de allerbeste wensen van succes en voorspoed uit aan premier Rutte, het nieuw kabinet en het Nederlandse volk.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De politie heeft een tweede vrouw aangehouden in de zaak rond de verspreide intieme video van ondernemer Rosco. Foto: KPS
Suriname

Tweede vrouw aangehouden voor verspreiding intieme video van ondernemer Rosco

paspoort nederlands reizen
Lifestyle

‘Vijf jaar eerder naar Suriname terugkeren kan je bijna €200 AOW per maand kosten’

Brunings: nieuwe metingen wijzen op verbetering waterkwaliteit Saramaccarivier
Suriname

Arrestanten komen in opstand na aanhouding bezoeker bij politiebureau Houttuin

koffer reizen vakantie
Lifestyle

Spullen uit koffer gestolen na Surinamevlucht? Dit moet je onmiddellijk doen

World Trade Center Paramaribo moet internationale handelsverbindingen bevorderen.
Suriname

Suriname versterkt regionale handelsbanden tijdens investeringsconferentie in Guyana

Aanhoudende droogte bedreigt leefomstandigheden in Erowarte.
Suriname

Aanhoudende droogte zet Erowarte onder druk, terwijl dorp werkt aan uitbreiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws