• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Blom en Sewdien versterken Tuchtcollege voor het Notariaat en Hof van Justitie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 december 2021 13:00
in Nieuws
WhatsApp Image 2021 12 09 at 10.12.04 AM

GFC NIEUWSREDACTIE- Guntur Humphrey Blom en Sieglien Sewdien zijn door president Chandrikapersad Santokhi van Suriname beëdigd als respectievelijk lid van het Tuchtcollege voor het Notariaat en plaatsvervangend lid van het Hof van Justitie.

Het staatshoofd noemde de nieuwbakken leden bij deze gelegenheid bouwstenen, die bijdragen aan het verbeteren van de democratische rechtstaat.

Het staatshoofd beschouwt Blom als een nestor binnen het notariaat. Hij kon er op 16 september dit jaar niet bij zijn toen de president het Tuchtcollege voor het Notariaat instelde en daarbij zes leden beëdigde.

Het ging om Marie Mettendaf (voorzitter), Siegline Wijnhard (plaatsvervangende voorzitter), Jane Jensen (lid), Kitty Astwood-Olff en Sabitadevie Nanhoe-Gangadin beide als plaatsvervangende leden.

President Santokhi zei verder dat het nieuwbakken lid met meer dan 27 jaren praktijkervaring als een van de meest ervaren notarissen in ons land geldt.

“Als lid van het Tuchtcollege dien je het vertrouwen te genieten van zowel de beroepsgroep als de burgerij terwijl je toch met gezag kan optreden waar nodig,” voegde het staatshoofd eraan toe.

Volgens hem zijn dit uitgangspunten die Blom bij uitstek geschikt maken als lid van het Tuchtcollege voor het Notariaat. Dit orgaan bij gegrondverklaring van een klacht, of ambtshalve, indien het nieuwe lid zelf onregelmatigheden constateert, de wettelijke bevoegdheid tot het opleggen van tuchtmaatregelen.

De president riep het Tuchtcollege wederom op, om de nodige snelheid en slagvaardigheid te betrachten, bij het afhandelen van tuchtzaken.

Het staatshoofd noemde Blom en Sewdien bouwstenen, die bijdragen aan het verbeteren van onze democratische rechtstaat.

Met de toevoeging van Sewdien als plaatsvervangend lid wordt volgens de president de Rechterlijke Macht versterkt. Dit is ook de focus van de regering, namelijk versterking van de democratische rechtstaat en de bescherming van de burger.

Santokhi stelt dat met de uitbreiding van het aantal rechters ook de capaciteit van de rechtspraak in ons land verder zal worden verhoogd.

Sewdien is ook advocaat geweest en heeft, aldus het staatshoofd, derhalve ook ervaring opgedaan vanuit de andere zijde van de groene tafel. “Dat zal haar in staat stellen om balans te brengen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

lalini gopal i
Suriname

Minister Gopal kondigt lancering duurzame armoedebestrijding aan op 20 februari

camera verborgen
Lifestyle

Geen aanwijzingen dat koppels in Surinaamse hotels stiekem worden gefilmd

Ministers in overleg met Matawai-gemeenschap en Rosebel over protocol goudwinning Moeroekreek
Suriname

Ministers en Matawai bespreken naleving protocol goudwinning bij Rosebel

chinees nieuwjaar chinezen
Suriname

Chinese Nieuwjaar 2026 officieel vastgesteld op 17 februari

luchtvaartrraining
Suriname

Nieuwe opleiding moet continuïteit luchtverkeersleiding waarborgen

bronto chan
Suriname

Racistische uitlatingen van “Santokhi” over Javanen zorgen voor opschudding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws