• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Mathoera: ‘Geen plek voor georganiseerde criminaliteit in het leger’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 december 2021 15:09
in Nieuws
mathoera defensie nl leger

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Defensie in Suriname bevestigt dat een officier van het Nationaal Leger (NL) zaterdagavond is aangehouden en inmiddels door de Militaire Politie (MP) in verzekering is gesteld ter zake overtreding van de Wet Verdovende Middelen.

Het onderzoek vindt plaats onder leiding van het Openbaar Ministerie (OM).

“Er is geen plek voor de georganiseerde criminaliteit in het Nationaal Leger,” benadrukt minister Krishnakoemarie Mathoera.

Volgens de bewindsvrouw heeft de samenleving niets aan een leger waarbij officieren betrokken zijn bij de georganiseerde criminaliteit. “Het past niet binnen hun beroepsethiek en is ook niet de eed die zij hebben afgelegd. Zij moeten de samenleving juist naar eer en geweten dienen,” aldus de bewindsvrouw.

Deze mogelijke infiltratie vanuit de georganiseerde criminaliteit zal met man en macht worden uitgeroeid.

Inmiddels heeft de defensieorganisatie maatregelen getroffen tegen een andere legerofficier tegen wie de justitiële autoriteiten de opsporing en aanhouding hebben gelast voor zijn mogelijke betrokkenheid in de Tafelberg-drugszaak in april. Deze officier is ontslagen en maakt geen deel meer uit van het leger.

Volgens minister Mathoera zijn de straffen van de krijgstucht, oftewel de interne gedragsregels binnen de strijdkrachten, op alle militairen, ongeacht hun rang, gelijkelijk van toepassing.

Mis dit niet:

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Oproep tot betere noodvoorzieningen bij CBB-locaties.
Suriname

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Inheemse organisaties stellen vragen over historische lessen, toezicht en bescherming van het ecosysteem.
Suriname

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

De Nieuwe Leeuw overhandigt voorstellen voor Sovereign Wealth Fund, Local Content en Transfer Pricing aan president Simons.
Suriname

DNL biedt president drie ontwerpwetten aan voor duurzaam beheer van Surinaamse rijkdommen

Vernieuwing moet uitstraling, functionaliteit en veiligheid van politieambtenaren versterken.
Suriname

KPS introduceert nieuw politie-uniform als onderdeel van modernisering

Ryan Torilal.
Suriname

PG gelast opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Ryan Torilal

Bijzondere geboorte eerste drieling op nieuwe verloskamer.
Suriname

AZP verwelkomt na tien jaar opnieuw een drieling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws