• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Webinar over grondenrechten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 juni 2021 15:15
in Nieuws
grondenrechten

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport organiseert in samenwerking met het Amazon Conservation Team Suriname een tweedaags webinar met als thema “Grondenrechten: Wat leren wij van de regio? Suriname op weg naar een sterke wetgeving.”

Thans heeft de Presidentiële Commissie als taak om de conceptwet Collectieve Rechten van Inheemsen en Tribale gemeenschappen te bestuderen en deze zo spoedig mogelijk in het Parlement bespreekbaar te maken.

Tegen die achtergrond is het doel van deze eerste sessie een uitwisseling van geleerde lessen in het proces van erkenning en uitoefening van territoriale rechten in de regio, om het proces van erkenning van deze rechten in Suriname te versterken.

Het webinar zal worden geopend door president Chandrikapersad Santokhi. Enkele sprekers van de regering zijn de vicepresident, de minister van Regionale Ontwikkeling en Sport, en de sluiting geschiedt door de voorzitter van het Parlement.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Vrouw beweert dat stiefvader de familie belde na zijn dood

Gastsprekers uit Guyana, Colombia en Brazilië zullen hun ervaringen delen met betrekking tot de wetsontwikkeling in hun land en de impact die de stap voor de Inheemsen en andere groepen hebben betekend.

De Surinaamse sprekers zullen met name het proces, het wetsontwerp en de vervolgstappen voor erkenning van de collectieve rechten bespreken.

Het sluitstuk wordt gepresenteerd door de voorzitter van de Grondenrechten commissie, Patricia Meulenhof, waarin een stappenplan wordt besproken.

Een spreker uit de NGO-wereld, zal de potentie voor technische en financiële ondersteuning aan de regering en inheemse en tribale gemeenschappen presenteren.

Mis dit niet:

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

Duurzame ontwikkeling in onze bossen, rijk aan biodiversiteit, goederen en diensten, en zelfbesturende systemen door de lokale gemeenschappen zullen aan de orde komen, evenals condities voor het welzijnsniveau.

Suriname heeft de kans om op basis van culturele en historische benaderingen tot (een) unieke model(len) te geraken.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons sprak tijdens de herdenking van 175 jaar Coronie over nieuwe kansen voor jongeren en de verdere economische ontwikkeling van het district. Foto: CDS
Suriname

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Voorwaarts veroverde de President’s Cup 2026 door SV Broki met 1-0 te verslaan en ontving een cheque van 15.000 Amerikaanse dollar. Foto: CDS
Sport

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

euro geld valuta
Lifestyle

Alimentatie innen na vertrek naar Suriname kan een langdurige zaak worden

Verdachte zou geld voor autoaankoop hebben gebruikt om eigen schulden te betalen.
Suriname

Man aangehouden voor oplichting en verduistering van geld ex-vriendin

zanderij airport johan adolf pengel klm 1
Lifestyle

Wie twee jaar niet naar Suriname is geweest, krijgt met een nieuwe reisprocedure te maken

Minister Miquella Huur wil dat in 2027 een conferentie wordt gehouden over de wettelijke bescherming van de grondenrechten van Marrons. Foto: CDS
Suriname

Minister Huur wil in 2027 conferentie over grondenrechten van Marrons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws