• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

80.000 euro kwijt door nepfacturen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 May 2021 07:41
in Nieuws
cybercrime

GFC NIEUWSREDACTIE-  Een bedrijf in Nederland ontdekte in mei dat zij dit jaar twee nepfacturen betaalden aan cybercriminelen in plaats van aan hun Europese bonafide leverancier.

In totaal maakten criminelen zo ruim 80.000 euro buit.

De e-mailadressen van beide bedrijven bleken te zijn vervalst en zo namen criminelen het e-mailverkeer tussen de twee bedrijven over.

Het Europese bonafide bedrijf leverde goederen, maar de betalingen werden door het Nederlands bedrijf gedaan aan cybercriminelen, schrijft de Nederlandse politie.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Man die bommen maakte om leningen te betalen overlijdt nadat ze ontploffen

Deze vorm van oplichting wordt geschaard onder BEC-fraude (Business E-mail Compromise) en specifiek gaat het hier om digitale factuurfraude.

De oplichter stuurt een gepersonaliseerde e-mail met valse betalingsgegevens naar een medewerker van een organisatie die betrokken is bij facturatie en/of betalingen.

In dit geval deden de criminelen zich voor als een leverancier om frauduleuze betaalopdrachten uit te laten voeren.

Wat is BEC-fraude?
Business Email Compromise (BEC) fraude is een verzamelnaam voor verschillende vormen van digitale fraude / cybercrime waarbij de fraudeur het e-mailverkeer misbruikt om bedrijven, overheids- en non-profitorganisaties op te lichten.

Medewerkers van organisaties worden misleid om een valse factuur te betalen of ongeoorloofd een fors geldbedrag van de bedrijfsrekening over te schrijven.

ShareTweetSend

Meer berichten

tablet medicijn pil
Gezondheid

Menigeen in Suriname weet niet dat smakelijk zuigtabletje vitamine B12 snel kan aanvullen

azp ziekenhuis hospitaal
Lifestyle

Vriendin van gehuwde man rijdt talloze keren langs Academisch ziekenhuis Paramaribo om hem te steunen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413016
Suriname

Wereldbank bevestigt steun aan Suriname in cruciale transitieperiode

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws