• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

80.000 euro kwijt door nepfacturen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 mei 2021 07:41
in Nieuws
cybercrime

GFC NIEUWSREDACTIE-  Een bedrijf in Nederland ontdekte in mei dat zij dit jaar twee nepfacturen betaalden aan cybercriminelen in plaats van aan hun Europese bonafide leverancier.

In totaal maakten criminelen zo ruim 80.000 euro buit.

De e-mailadressen van beide bedrijven bleken te zijn vervalst en zo namen criminelen het e-mailverkeer tussen de twee bedrijven over.

Het Europese bonafide bedrijf leverde goederen, maar de betalingen werden door het Nederlands bedrijf gedaan aan cybercriminelen, schrijft de Nederlandse politie.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Man die bommen maakte om leningen te betalen overlijdt nadat ze ontploffen

Deze vorm van oplichting wordt geschaard onder BEC-fraude (Business E-mail Compromise) en specifiek gaat het hier om digitale factuurfraude.

De oplichter stuurt een gepersonaliseerde e-mail met valse betalingsgegevens naar een medewerker van een organisatie die betrokken is bij facturatie en/of betalingen.

In dit geval deden de criminelen zich voor als een leverancier om frauduleuze betaalopdrachten uit te laten voeren.

Wat is BEC-fraude?
Business Email Compromise (BEC) fraude is een verzamelnaam voor verschillende vormen van digitale fraude / cybercrime waarbij de fraudeur het e-mailverkeer misbruikt om bedrijven, overheids- en non-profitorganisaties op te lichten.

Medewerkers van organisaties worden misleid om een valse factuur te betalen of ongeoorloofd een fors geldbedrag van de bedrijfsrekening over te schrijven.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

kapper haren knippen kapsalon
Lifestyle

Puntige kunstnagels van kapsters zorgen voor irritatie bij klanten

aanpak wegen riolering goot ow
Suriname

Snelle actie na klachten over slechte wegen in Wanica Centrum

Foto 29e container VG Himmat
Suriname

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

chinese china suriname docu
Suriname

China en Suriname vieren 50 jaar samenwerking met documentaire

apparatuur kustwacht
Suriname

Amerikaanse ambassade versterkt Surinaamse Kustwacht met ICT-ondersteuning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws