• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kosten verlenging Bazo-kaarten hoog voor binnenlandbewoners

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 april 2021 01:00
in Nieuws
bazo kaart szf basiszorgverzekering

Bazo-kaart

GFC NIEUWSREDACTIE- Hoofdkapitein Carlo Sampie van het dorp Nieuw Aurora vraagt aandacht van de regering in de zaak verlenging Bazo-kaarten.

De binnenlandbewoners moeten namelijk hoge onkosten maken om naar Paramaribo te komen voor het verlengen van hun kaarten.

Volgens de hoofdkapitein zou het beter zijn voor deze groep als het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting de kaarten voor een langere periode verlengd. Zo kan de regering de binnenlandbewoners tegemoet komen.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Hulp Guyana gevraagd om medicijnentekort aan te pakken

Door de hoge kosten kunnen veel dorpsgenoten en andere binnenlandbewoners niet afreizen naar Paramaribo om hun BAZO kaart te verlengen.

Dit brengt volgens Sampie veel wanhoop met zich mee. Zo kunnen personen die ziek zijn niet behandeld worden en ook niet beschikken over de nodige medicatie.

Deze kwestie kwam vorige week ook al aan de orde in het parlement. Verschillende DNA-leden vroegen aan minister Uraiqit Ramsaran van Sociale Zaken wat het beleid is ten aanzien van het verlengen van Bazo-kaarten.

De regering heeft inmiddels een commissie geïnstalleerd die als taak heeft verbeteringen aan te dragen aan de ‘Bazo-wet’.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437555
Suriname

Buschauffeur aangehouden na gevaarlijk incident op route Paramaribo–Lelydorp

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437557
Suriname

Centrale Bank van Suriname krijgt nieuwe Raad van Commissarissen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437559
Suriname

DNA keurt nieuwe regels goed voor elektrische voertuigen in Suriname

dna opnieuw compleet na toelating van johnny kasdjo 28
Suriname

DNA weer compleet na toelating Johnny Kasdjo

regen wateroverlast overstroming
Suriname

Storingen en ITCZ beïnvloeden weerssituatie in Suriname

Pompgemaal afvoer wateroverlast overstroming regen
Suriname

OWR&O werkt aan verbetering waterafvoer om overlast bij regenval te beperken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws