• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Intensivering samenwerking Surinaamse en Marokkaanse bedrijfsleven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 March 2021 07:26
in Nieuws
ramdin albert marokko

GFC NIEUWSREDACTIE- Op 12 maart vonden in Casablanca, Marokko gesprekken plaats tussen de minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin met topvertegenwoordigers van een vooraanstaand mijnbedrijf Managem, de wereldproducent van kunstmest CGEM, en de federatie van bedrijven OCP.

De gesprekken concentreerden zich op de mogelijkheden die Suriname te bieden heeft voor investeringen en joint ventures in voornamelijk de mijnbouw (goud, olie en gas) en de agrarische sector en de gezamenlijke voordelen die beide landen kunnen halen uit het aangaan van handelsbetrekkingen, o.a. via het ondertekenen van een luchtvaart overeenkomst en samenwerking tussen de haven van Paramaribo en Dakhla.

“Wij moeten Suriname positioneren als een mogelijke en aantrekkelijke locatie op het Zuid-Amerikaanse continent voor regionale hoofdkantoren en distributie operaties naar landen in de regio.”

“Hiervoor zullen wij uiteraard de nodige faciliteiten en aanpassingen moeten plegen in onze haven en algemene transport infrastructuur, maar wij moeten nu beginnen wereldwijd, en dus ook in Marokko, interesse te kweken”, aldus Ramdin na de gesprekken.

Inmiddels zijn concept overeenkomsten voor wat betreft de samenwerking te lucht en ter zee aangeboden. Afspraken zijn gemaakt om deze zo spoedig mogelijk te ondertekenen.

De op 11 maart j.l. ondertekende tweede Road Map zal het contact en overleg tussen Suriname en Marokko voor wat betreft technische ondersteuning en het bedrijfsleven verder ondersteunen.

De opening van een consulaat in Dakhla met een sterke commerciële oriëntatie zal tot concrete investeringen moeten leiden. Thans wordt voor slechts enkele miljoen dollars geëxporteerd naar Marokko.

Middels het organiseren van virtuele meetings in april zullen de eerste contacten gelegd worden tussen de relevante ministeries en het bedrijfsleven teneinde de mogelijke gebieden van samenwerking te identificeren.

De toppers van de genoemde maatschappijen beaamden de aanwezige potentie voor het bewerkstelligen van goede handelsbetrekkingen.

Het brengen van handelsmissies naar Suriname zal, zo gauw de omstandigheden dat toelaten, opgepakt worden.

ShareTweetSend

Meer berichten

Toyota Vitz
Suriname

Toyota Vitz populair onder criminelen: voertuigen gestolen en gestript

suriname paramaribo
Lifestyle

Sociale controle in Suriname kan meer zijn dan bemoeizucht zegt KIVC

Ei eieren
Gezondheid

Consumenten in Paramaribo vragen toezicht op verkoop van eieren die sneller bederven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws