• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Achaibersing: Maatregelen moeten economie gezond maken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 February 2021 00:00
in Nieuws
AchAIBERSING MINISTER

GFC NIEUWSREDACTIE- De doorgevoerde maatregelen op het gebied van de wisselkoers moeten uiteindelijk de economie van het land weer in rustig vaarwater brengen.

Het hebben van meerdere koersen – die ook nog instabiel zijn – leidt binnen de samenleving tot grote onzekerheid. Daarvan zal afgestapt worden.

Besloten is om de minimum en maximum verkoopkoers van de US-dollarkoers vanaf maandag tussen SRD 14.29 en SRD 16.30 te laten schommelen.

Minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning heeft tijdens een persconferentie gesteld, dat sedert het aantreden van deze regering zaken zijn uitgevoerd om gefaseerd de economie weer gezond te krijgen.

Een van de belangrijke zaken volgens de bewindsman is, dat er geen monetaire financiering meer plaatsvindt.

De eerdere aanpassing van de wisselkoers van SRD 7,52 naar SRD 14,29 was noodzakelijk omdat de wisselkoers niet meer realistisch was.

Dit kwam ook door de begroting met torenhoge schulden en dat de Centrale Bank van Suriname over weinig internationale reserves beschikte om de koers te steunen.

De minister zegt met het nieuw besluit er alle vertrouwen in te hebben dat aanvullende maatregelen en de medewerking van de totale samenleving de situatie gezond te maken is.

Aan speculanten zei de minister dat ze niets zullen hebben aan een hoge koers als de waarde van de SRD afneemt.

ShareTweetSend

Meer berichten

brandweer vuur
Suriname

Woning in Nickerie volledig door brand verwoest

atjoni binnenland
Suriname

Vaste Commissie Onderwijs DNA buigt zich over onderwijsproblematiek binnenland

paspoort reizen
Suriname

Overleg Binnenlandse Zaken en Surinaamse Voetbalbond over paspoortzaken Nationaal Elftal

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws