• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gesprekken opzetten vrijhandelszone vorderen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 februari 2021 15:40
in Nieuws
thumbnail

GFC NIEUWSREDACTIE- De Frans-Guyanese delegatie die gesprekken in Suriname voert voor het opzetten van een vrijhandelszone, is voor de derde keer op bezoek geweest bij vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk.

Deze keer is het projectvoorstel aan de vp aangeboden. Het is de bedoeling dat deze vrijhandelszone zal worden opgezet op een areaal van 12.000 hectare in het Wanekreek gebied, dichtbij Galibi buiten het Natuurreservaat.

Dit gebied grenst aan Frans-Guyana en is een Europees overzees gebied waar Europese regels gelden.

Het project past geheel in het beleid van regering Santokhi – Brunswijk, meldt het Directoraat Volkscommunicatie. het verlangen van de vp naar een handelszone in Marowijne heeft hij vaker bekendgemaakt.

Zo een vrijhandelszone zal de economie van Suriname helemaal ten goede komen, niet alleen omdat het gunstig gelegen is, maar ook omdat de Surinaamse producten goedkoop kunnen worden afgezet.

Bekijk ook:

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Bij het opzetten van deze vrijhandelszone komen er grote infrastructurele werkzaamheden bij kijken. Onder andere het bouwen van een 25 km lange weg en het opzetten van water en elektriciteitsvoorzieningen.

Vrijhandelszones hebben standaard voorwaarden voor de inrichting. Het opzetten van een vliegveld, een tweedelige haven, duty free shopping mall, een hotel en parken met verschillende sport accommodaties.

Met de komst van de vrijhandelszone worden onder andere investeerders geaccommodeerd, werkgelegenheid geschapen en toerisme wordt opgevoerd.

De vp is verheugd en bekijkt alle mogelijkheden, zodat Suriname dit project kan uitvoeren. In het bijzonder moet worden gekeken naar wet en regelgeving voor het implementeren van dit grootschalig project.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Illustratiefoto
Suriname

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Grote wegwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat starten op 28 juni
Suriname

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lenienweg en Molenpad vanaf 28 juni

Oproep tot salarisverhoging en betere ondersteuning in onderwijs.
Suriname

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Jose Tojo inspireert nieuwe generatie met Mato-theater en vertelkunst
Nieuws

Theatervoorstelling PEE brengt boodschap van vrijheid, cultuur en verbondenheid

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws