• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Het mishandelen van je vrouw of vriendin is nooit goed te praten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 februari 2021 13:46 - Geüpdatet op 13 februari 2021 09:16
in Nieuws
claudia 730x430 hartmann

GFC NIEUWSREDACTIE – Het geestelijk en/of fysiek mishandelen van vrouwen door hun liefdespartners, wat in Suriname vaak gebeurt, is nooit te vergoelijken.

Niemand heeft het recht om zijn vrouw of vriendin te mishandelen of kwetsen.

Er zijn sterke indicaties dat er in Suriname echter sprake is van een toename aan vrouwenmishandelingen. Deze wordt wellicht mede gestuwd door de kwetsbare financiële positie waarin sommige slachtoffers zich bevinden.

Deze vrouwen durven geen aangifte te doen bij de politie omdat ze volledig afhankelijk zijn van hun partners en daarenboven bang zijn voor verstrekkende represailles.

Dat laat het Kritische Surinaamse VrouwenCollectief aan GFC Nieuws weten.

“Het mag niet zo zijn dat mannen misbruik maken van de kwetsbare afhankelijkheidspositie van hun partners”, zegt Claudia Hartmann (foto), onderwijsgevende, voormalig maatschappelijk werkster in Nederland en verbonden aan het VrouwenCollectief.

Aan GFC Nieuws zegt ze zondag dat het slaan of kwetsen van vrouwen door hun partners voor haar onverteerbaar is.

“Het mishandelen van vrouwen is nooit goed te praten, er is geen enkel valide argument te bedenken”, stelt Hartmann.

Het dringende advies van het KSVC aan alle vrouwen in Suriname die te maken krijgen met mishandelingen binnen de relatie is om direct hulp te zoeken. Vrouwenmishandelingen zijn onacceptabel, stel je daarom assertiever op”, aldus het VrouwenCollectief.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

filter zwembad parima
Suriname

Zwembad Parima opent nieuwe duurzame pompkamer met brede maatschappelijke steun

DATASUR 1
Suriname

Datasur maakt complexe technologie toegankelijk voor scholieren

Suriname en Olie Gas industrie
Suriname

Suriname heeft nog 18 maanden om basis olie-economie te versterken

Update bouw brug over de Corantijn rivier
Suriname

VSB uit ernstige zorgen over mogelijke obstructie Surinaamse export naar Guyana

indonesie vlag
Suriname

Illegaal verblijvende Indonesiërs aangetroffen in pand Paramaribo-Noord

adhin
Suriname

160 jaar volksvertegenwoordiging: ‘Democratie vraagt om integriteit, visie en krachtige wetgeving’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws