• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Draag een doekje over uw mondkapje voor extra bescherming tegen virus

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 januari 2021 18:05 - Geüpdatet op 25 januari 2021 14:46
in Nieuws
mondkapje

GFC GEZONDHEIDSREDACTIE- De eenvoudige niet medische mondkapjes beschermen onvoldoende tegen virusbesmettingen.

Voor de beste bescherming in risicosituaties is het aangeraden om een originele FFP2 of N95 mondkapje te gebruiken.

Japanse researchers adviseren personen die niet over deze veel duurdere medische mondkapjes kunnen beschikken, om desnoods bij gebruik van eenvoudige mondkapjes een extra doekje te binden over het gezicht.

Het doekje kan vooral ervoor zorgen dat het mondkapje aan de verschillende zijkanten beter tegen de huid wordt aangedrukt, stellen de experts. Hoewel ook deze optie geen optimale, maar wel enige bescherming biedt.

Met een FFP2 masker wordt ruim 94 procent van het virus gefilterd, mits dat correct is aangedrukt tegen de huid.

Uit telefonisch onderzoek van de GFC gezondheidsredactie bij verschillende zaken in Suriname waar medische hulpmiddelen worden verkocht, blijkt al maanden tot aan vorige week dat zij geen originele FFP2 of N95 mondkapjes verkopen.

Van een aantal personen in ons land is bekend dat ze de originele FFP2 maskers zelf uit Nederland hebben laten halen om zich beter te beschermen.

Volgens informatie worden er wel een heleboel namaak N95 – maskers in Suriname verkocht. Deze hebben echter een dubieuze kwaliteit.

Foto: Markus Winkler

ShareTweetSendSend

Meer berichten

azp ziekenhuis academisch
Gezondheid

Bezoek aan AZP loopt uit op uren wachten en grote schok

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

kapper haren knippen kapsalon
Lifestyle

Puntige kunstnagels van kapsters zorgen voor irritatie bij klanten

aanpak wegen riolering goot ow
Suriname

Snelle actie na klachten over slechte wegen in Wanica Centrum

Foto 29e container VG Himmat
Suriname

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

chinese china suriname docu
Suriname

China en Suriname vieren 50 jaar samenwerking met documentaire

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws