• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

68- jarige vrouw die extreem bang is voor de dood maakt leven kinderen tot een hel

P. Peterson door P. Peterson
5 juni 2022 14:00
in Lifestyle, Opmerkelijk
lijk wagen kist dood begrafenis

Na jaren stijgen tarieven voor lijkvervoer in Suriname

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een 68- jarige vrouw die woont in Paramaribo, Suriname, maakt het leven van haar kinderen en kleinkinderen tot een ware hel.

De oma heeft een extreme angststoornis ontwikkeld en raakt bij het minste pijntje of hoestje al helemaal in paniek.

Volgens informatie die een kleinzoon van de bejaarde aan GFC Nieuws heeft gegeven heeft ze een overmatige vrees voor de dood ontwikkeld.

De oude dame belt haar kinderen en kleinkinderen regelmatig huilend op met de mededeling dat ze op het punt staat te overlijden en krijgt gelijktijdig overdreven paniekaanvallen.

Vorige week moesten familieleden met spoed thuis komen bij de alleenwonende weduwe om haar te kalmeren.

Er ontstond beroering nadat de vrouw bloed had gespuugd in haar wasbak. Nader onderzoek wees echter uit dat ze haar tanden had gepoetst en het waarschijnlijk ging om bloedend tandvlees.

“Als wij bij oma op bezoek zijn mogen wij ook niet praten over mensen die pas zijn overleden. Ook als de tv aanstaat en er iemand in de film dood gaat, moeten wij zappen”.

“Als wij samen in de auto zijn mag mijn vader ook niet langs begraafplaatsen rijden. Indien hij dat doet raakt ze helemaal van slag, sluit haar ogen en huilt”, aldus haar kleinkind.

Mis dit niet:

‘Surinaamse Nederlanders met bescheiden vermogen de dupe van nieuwe belastingregels’

Directe vlucht tussen Duitsland en Suriname kan nieuwe toeristenmarkt openen

Een psycholoog uit Nederland zegt desgevraagd aan GFC dat de vrouw waarschijnlijk lijdt aan thanatofobie.

Hij adviseert de familie om haar zo snel mogelijk te brengen naar een psycholoog die cognitieve gedragstherapie toepast. 

Daarbij worden speciale oefeningen uitgevoerd in combinatie met gesprekken.

Eén onderzoek in de Verenigde Staten van Amerika toont aan dat veel meer mensen een enorme angst hebben voor de dood.

3 procent tot mogelijk 10 procent mensen wereldwijd zouden het gevoel hebben dat ze nerveuzer zijn dan anderen over de gedachte aan doodgaan.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ook de normale SuriNed moet eerder belasting aftikken.
Lifestyle

‘Surinaamse Nederlanders met bescheiden vermogen de dupe van nieuwe belastingregels’

Duitse reisorganisaties verkopen Suriname al. Foto: Binnenstad Paramaribo
Lifestyle

Directe vlucht tussen Duitsland en Suriname kan nieuwe toeristenmarkt openen

vrouw dame werk computer laptop kantoor
Lifestyle

‘Suriname krijgt grote problemen doordat mensen niet begrijpen wat ze lezen’

suriname paramaribo perceel gras overwoekerd
Lifestyle

Goedkoop huis of perceel in Suriname kan later veel duurder uitpakken

scheveningen strand den haag nederland
Lifestyle

Geen toekomst in Suriname? Deze beroepen bieden in Nederland volop kansen

geld valuta euro
Lifestyle

‘Geld van ouders uit Suriname kan kind in Nederland duizenden euro’s belasting kosten’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws