• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

60% van senioren in Suriname ontvangt alleen AOV en leeft onder de armoedegrens

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 juli 2024 02:59
in Suriname
Bejaarde man oudere heer

Uit recent onderzoek blijkt dat 60% van de senioren in Suriname uitsluitend afhankelijk is van de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) van de overheid, en dat dit bedrag onder de armoedegrens ligt.

Dit maakt hen financieel kwetsbaar, vooral gezien de verminderde arbeidsparticipatie, verhoogde gezondheidsrisico’s en medische kosten die gepaard gaan met ouder worden.

Het onderzoek, uitgevoerd door Stichting Planbureau Suriname in samenwerking met het Kinderfonds van de Verenigde Naties (UNICEF), heet “Een diepgaande analyse van het sociaal beschermingsstelsel voor kinderen, adolescenten en volwassenen in de periode 2015-2023“.

De bevindingen zijn volgens critici verontrustend: de AOV is voor veel senioren de enige bron van inkomsten, wat hun situatie bijzonder alarmerend maakt.

De financiële kwetsbaarheid van deze groep is een kwestie die dringend aandacht behoeft. Ouderen verdienen een waardige en stabiele levensstandaard, maar de huidige omstandigheden laten zien dat dit niet het geval is.

Volgens analisten moet de overheid stappen ondernemen om het sociale vangnet voor senioren te versterken en te zorgen voor adequate ondersteuning die hen in staat stelt om een fatsoenlijk leven te leiden.

De nodige autoriteiten moeten snel maatregelen treffen om deze situatie te verbeteren en ervoor te zorgen dat de oudere bevolking van Suriname niet in armoede hoeft te leven.

Foto ter illustratie.

Bekijk ook:

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Solidariteit gevraagd met getroffen dorpen na milieuramp in Saramaccarivier
Suriname

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

De regering wil dat iedere Surinamer in 2030 beschikt over 24 uur stroom. Zonne-energie en het BioSweet-project moeten daarbij helpen.
Suriname

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Illustratiefoto
Suriname

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Candlelight vigil in Suriname voor slachtoffers tragische MV Barima-ramp
Suriname

Herdenking op Waka Pasi voor slachtoffers tragisch scheepsongeval Guyana

Illustratiefoto.
Suriname

DES houdt veroordeelden aan op luchthaven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws