• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

60% van senioren in Suriname ontvangt alleen AOV en leeft onder de armoedegrens

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 juli 2024 02:59
in Suriname
Bejaarde man oudere heer

Uit recent onderzoek blijkt dat 60% van de senioren in Suriname uitsluitend afhankelijk is van de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) van de overheid, en dat dit bedrag onder de armoedegrens ligt.

Dit maakt hen financieel kwetsbaar, vooral gezien de verminderde arbeidsparticipatie, verhoogde gezondheidsrisico’s en medische kosten die gepaard gaan met ouder worden.

Het onderzoek, uitgevoerd door Stichting Planbureau Suriname in samenwerking met het Kinderfonds van de Verenigde Naties (UNICEF), heet “Een diepgaande analyse van het sociaal beschermingsstelsel voor kinderen, adolescenten en volwassenen in de periode 2015-2023“.

De bevindingen zijn volgens critici verontrustend: de AOV is voor veel senioren de enige bron van inkomsten, wat hun situatie bijzonder alarmerend maakt.

De financiële kwetsbaarheid van deze groep is een kwestie die dringend aandacht behoeft. Ouderen verdienen een waardige en stabiele levensstandaard, maar de huidige omstandigheden laten zien dat dit niet het geval is.

Volgens analisten moet de overheid stappen ondernemen om het sociale vangnet voor senioren te versterken en te zorgen voor adequate ondersteuning die hen in staat stelt om een fatsoenlijk leven te leiden.

De nodige autoriteiten moeten snel maatregelen treffen om deze situatie te verbeteren en ervoor te zorgen dat de oudere bevolking van Suriname niet in armoede hoeft te leven.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

offshore olie
Suriname

PETRONAS zet grote stap richting eerste offshore gasproject Suriname

Stress koppel
Gezondheid

UMA roept op tot versterking mentale gezondheidszorg na tragische dubbele zelfdoding in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420225
Suriname

Pinas blij met helderheid over nietigverklaring gronduitgiften

surinaamse inheemsen in belem
Suriname

Surinaamse inheemse activisten eisen respect en erkenning tijdens ‘Marcha’ in Belém

schoolmeubilair voor leerlingen brokopondo
Suriname

Rosebel Gold Mines ondersteunt drie basisscholen met nieuwe schoolmeubels voor een beter leerklimaat

ebu jones sharda ganga
Suriname

Juridische en maatschappelijke organisaties maken zich sterk voor LGBTQI-rechten in Burgerlijk Wetboek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws