• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

50 jaar praten over toerisme, maar Paramaribo heeft nog niet veel te bieden voor Nederlandse vakantiegangers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 december 2023 00:00
in Lifestyle
surinam airways airbus 340 schiphol amsterdam airport scaled

Al vijftig jaar lang wordt er in Suriname gesproken over het bevorderen van toerisme, met de nadruk op het aantrekken van meer bezoekers, vooral uit Nederland, om de economie een impuls te geven.

Echter, volgens analist Soeroechomento blijkt de realiteit een teleurstellend contrast te vertonen met de ambities.

Ondanks de voortdurende gesprekken over toeristische ontwikkelingen zijn er weinig tot geen concrete acties ondernomen, vaak toe te schrijven aan een gebrek aan kennis bij de verantwoordelijke beleidsmakers.

Soeroechomento wijst op de beperkte mogelijkheden in Suriname om toeristen te vermaken, vooral degenen die niet geïnteresseerd zijn in binnenlandse trips of dagelijks uit eten gaan in restaurants.

De binnenstad wordt door hem beschreven als een grote, onveilige puinhoop, die in de avonduren eerder lijkt op een spookstad dan een bruisend centrum.

Zelfs in woonwijken ontbreken trottoirs, er zijn geen parken, boulevards of stranden, waardoor normaal wandelen of ontspannen vrijwel onmogelijk is.

Volgens de analist blijft er weinig over dan rondhangen in de omgeving van Torarica, binnen een straal van 500 meter.

“Er is letterlijk geen bal te doen in het land,” concludeert de waarnemer.

Deze constateringen roepen de vraag op of de Surinaamse autoriteiten serieus genoeg zijn in hun streven om toerisme te bevorderen en of er eindelijk concrete stappen zullen worden genomen om de infrastructuur en attracties te verbeteren, zodat Suriname daadwerkelijk aantrekkelijk wordt voor toeristen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zwanger
Lifestyle

Steeds meer Surinaamse vrouwen zonder kinderen, wat zijn de consequenties?

Psychiater
Lifestyle

Naar de psychiater gaan wordt in Suriname nog te vaak gezien als een schande, zegt KIVC

jongeren vrienden jeugd
Lifestyle

Jonge Surinamers doen vaker wat zij zelf willen en niet wat hun ouders opleggen

euro geld
Lifestyle

Wero vervangt iDeal, wat verandert er voor Surinaamse Nederlanders?

BH
Lifestyle

Beperkt aanbod maken bh-kopen voor vrouwen in Suriname een uitdaging

suriname recreatie zanderij 1 spelen zwemmen kinderen vakantie
Lifestyle

Recreatieoorden als Zanderij 1 kunnen toerisme naar hoger niveau tillen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws