• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

420.000 oproepingskaarten gedrukt voor verkiezingen van 25 mei

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 april 2025 21:30
in Suriname
Foto Start drukproces oproepingskaarten

De voorbereidingen voor de verkiezingen van 25 mei zijn in volle gang.

Op donderdag 11 april is het drukproces van de oproepingskaarten officieel gestart bij drukkerij Multiforms.

In totaal zullen 420.000 oproepingskaarten worden gedrukt voor het electoraat van circa 401.000 stemgerechtigden.

Volgens Mohamad Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken (BiZa), verloopt het proces vlot en gestructureerd. “Binnen een week moeten alle kaarten gereed zijn,” zegt hij.

Het drukproces is begonnen met de voorbedrukte zijde van de kaarten, waarop wettelijke bepalingen en redenen van onbestelling zijn vermeld.

De verdere personalisatie – met gegevens van de individuele kiezer – gebeurt op het terrein van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), met per district een specifieke kleurcode.

Na controle worden de kaarten verpakt en verzonden naar de verschillende districtscommissariaten. Met het oog op de colportage die op 30 april van start gaat, worden kaarten voor de moeilijk bereikbare gebieden als eerste verstuurd.

De distributie gebeurt via speciaal aangeworven colporteurs, die vooraf een training krijgen over de correcte wijze van uitreiking. Ook vertegenwoordigers van politieke organisaties worden aan het team toegevoegd als getuigen bij de colportage.

“Met deze aanpak zorgen we ervoor dat elke kiezer tijdig en correct zijn oproepingskaart ontvangt,” aldus Eskak.

ShareTweetSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #416436
Suriname

President Simons ontvangt Conservation International Suriname voor overleg over bosbescherming

Geologisch team onderzoekt graniet en mogelijk lithium in Mapane en Phedra
Suriname

Geologisch team onderzoekt graniet en mogelijk lithium in Mapane en Phedra

[Aggregator] Downloaded image for imported item #416423
Suriname

Training duurzame landbouwpraktijken rond Wereldvoedseldag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws