• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

12.000 jaar oude verzameling blaasinstrumenten ontdekt in Natufische nederzetting

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 juni 2023 23:00
in Nieuws
Blokfluit

GFC NIEUWSREDACTIE- Sinds de ontdekking in de jaren ’50, hebben onderzoekers en archeologen uitgebreid gegraven en onderzoek gedaan in de regio Eynan-Mallah, waar één van de honderden Natufische nederzettingen zich bevindt.

De Natufiërs waren de eerste jager-verzamelaars en stichters van dorpen in de Levant, een regio rondom de oostelijke Middellandse Zee.

Recentelijk hebben archeologen zeven blaasinstrumenten opgegraven, vergelijkbaar met fluiten, die geluid produceren wanneer erin wordt geblazen.

Deze 12.000 jaar oude verzameling, uit vogelbotten gesneden aerofonen, vormt de grootste verzameling prehistorische geluidsproducerende instrumenten die in hun volledige staat in de Levant-regio zijn gevonden.

Volgens archeologische vondsten zijn enkele van de vroegst bekende blaasinstrumenten, specifiek fluiten, meer dan 40.000 jaar oud.

Een van de oudste voorbeelden is de “Vogelbeenfluit” die werd ontdekt in de Hohle Fels grot in Duitsland. Deze fluit is gemaakt van een vogelbot en is gedateerd op ongeveer 40.000 jaar geleden, tijdens het Paleolithicum of de Oude Steentijd.

Er zijn ook andere oude fluiten gevonden in verschillende delen van de wereld, waaronder een beenfluit uit het Neolithicum (Nieuwe Steentijd) gevonden in Jiahu, China, die naar schatting ongeveer 9.000 jaar oud is.

Foto ter illustratie.

Bekijk ook:

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Solidariteit gevraagd met getroffen dorpen na milieuramp in Saramaccarivier
Suriname

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

De regering wil dat iedere Surinamer in 2030 beschikt over 24 uur stroom. Zonne-energie en het BioSweet-project moeten daarbij helpen.
Suriname

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Illustratiefoto
Suriname

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Candlelight vigil in Suriname voor slachtoffers tragische MV Barima-ramp
Suriname

Herdenking op Waka Pasi voor slachtoffers tragisch scheepsongeval Guyana

Illustratiefoto.
Suriname

DES houdt veroordeelden aan op luchthaven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws